Zadbaj o dłonie jesienią – manicure japoński

Jesień to czas, w którym każda część naszego ciała wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. Narażone na działanie czynników zewnętrznych są zwłaszcza nasze dłonie. Dla ich prawidłowej kondycji niesprzyjające są nie tylko warunki pogodowe, ale także działanie środków chemicznych, z jakimi stykamy się podczas codziennych porządków. Idealnym rozwiązaniem dla zniszczonych i wysuszonych dłoni jest manicure japoński.

Co świadczy o jego wyjątkowości?

Manicure kojarzy się przede wszystkim z zabiegiem, który ma na celu ozdobienie i upiększenie paznokci. Mniejszą troską obejmuje się kwestię pielęgnacji oraz odżywiania. Manicure japoński stanowi idealne połączenie jednocześnie aspektu stylizacyjnego z właściwościami prozdrowotnymi i właśnie ten fakt odróżnia go od klasycznego manicure i czyni wyjątkowym.

W efekcie tego zabiegu możemy cieszyć się pięknymi i zdrowymi paznokciami, które jednocześnie zostały wzmocnione i odżywione. Substancjami użytymi w tym celu są przede wszystkim tzw. witaminy młodości A i E, krzemionka z morza japońskiego, keratyna oraz wosk pszczeli. Zabieg polega na intensywnym wcieraniu specjalnie skomponowanego preparatu w płytkę paznokci, co skutkuje nadaniem jej zdrowego, różowego koloru z naturalnym połyskiem.

W salonie

W skład profesjonalnego zestawu potrzebnego do wykonania manicure japońskiego wchodzą: zielona polerka, którą dokonuje się wtarcia pasty P. Shine, różowa polerka do wtarcia pudru P. Shine oraz plastikowa szpatułka do aplikacji i pilniczek służący do tradycyjnego skrócenia paznokci oraz nadania im pożądanego kształtu. Powyższa lista mogłaby wskazywać, że zabieg trochę potrwa, jednak mamy dobrą informację dla szybko niecierpliwiących się – wykonanie manicure japońskiego nie zajmie dłużej niż 30-40 minut. Przy czym warto tu nadmienić, że dla osiągnięcia zadowalającego efektu i jego późniejszego utrwalenia zaleca się wykonanie serii 2-3 zabiegów w odstępach około dwóch tygodni.

Skoro wiemy już, czym dokonuje się zabiegu, pozostaje pytanie, jak to dokładnie wygląda. Spieszymy zatem z wyjaśnieniami i przedstawiamy wykonywane czynności krok po kroku:

  1. Pierwsza czynność jest bardzo standardowa i występuje również w przypadku klasycznego manicure. Zabieg rozpoczyna się od usunięcia skórek narastających na paznokcie, które następnie podlegają skróceniu i opiłowaniu na preferowany kształt.
  2. W celu umożliwienia substancjom odżywczym dotarcia w głąb płytki paznokci, należy je zmatowić, usuwając tym samym zbędny tłuszcz.
  3. Przy pomocy szpatułki nakłada się specjalną pastę witaminową, którą następnie wciera się przy zastosowaniu specjalnej polerki. Pozwala to uzyskać naturalny wygląd paznokci oraz nadać im zdrowy połysk.
  4. Ostatnim etapem manicure japońskiego jest nałożenie i wtarcie specjalnego pudru, który ma za zadanie wzmocnić działanie pasty i podkreślić osiągnięte efekty.

 

Dla każdego coś dobrego

Manicure japoński jest absolutnie dla każdego! Dłonie to nasza wizytówka, zawsze są na wierzchu, więc naszym obowiązkiem jest dbanie o ich jak najlepszy wygląd i dobrą kondycję zdrowotną. Nic więc dziwnego, że na zabieg decydują się nie tylko kobiety, ale także coraz częściej mężczyźni. Ten rodzaj manicure trzeba bowiem rozpatrywać przede wszystkim w kategoriach zabiegu zdrowotnego, a w dalszej kolejności kosmetycznego. Oczywiście po jego wykonaniu można pokryć paznokcie lakierem i wtedy – obok aspektu zdrowotnego – uzyskujemy dodatkowy efekt stylizacyjny. Jeśli jednak najbardziej zależy nam na wzmocnieniu i odżywieniu paznokci, warto z ich malowaniem wstrzymać się do ostatniego z całej serii zabiegów. Wówczas dłonie łatwiej będą się regenerowały i szybciej będziemy mogli cieszyć się ich zdrowym i pięknym wyglądem.

Tak się składa, że w natłoku obowiązków często zapominamy, iż o dłonie trzeba dbać i nie wystarczy tutaj samo malowanie paznokci, które daje jedynie powierzchowny efekt. Warto zatroszczyć się o ich dogłębne odżywienie, a piękny wygląd będzie tego następstwem. Manicure japoński doskonale sprosta wszelkim oczekiwaniom i sprawi, że nie będziesz chciała czy nie będziesz chciał już nigdy chować rąk do kieszeni, by móc z radością eksponować piękne i zadbane dłonie.