Strzyżenie golenie brody Barber Warszawa Elegante

Polecany warszawski Barber Elegante zaprasza na zabieg strzyżenia golenia brody w Warszawie:

 

Barber strzyżenie brody brody Warszawa

W ostatnich latach mężczyźni coraz bardziej interesują się wyglądem szukając swojego niepowtarzalnego stylu, dbając nie tylko o ubiór, ale również o fryzurę czy zarost. Coraz większa ilość mężczyzn decyduje się na zapuszczanie brody. Ten trend tworzą również znani mężczyźni ze stref show biznesu m.in. George Clooney, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Johnny Depp, Jude Law czy Ryan Gosling. Sezon na mężczyzn z zarostem trwa w najlepsze. Modę na brodę zapoczątkowano już w starożytności. W antycznej Grecji nosili ją mędrcy, filozofowie, m.in. Sokrates, Pitagoras i Arystoteles. To wszystko nazwać można powrotem do dawnych tradycji. Jeszcze przed II wojną światową panowie często odwiedzali fryzjerów, aby stale wyglądać elegancko. Kazano sobie wówczas układać skomplikowane fryzury np. w kształcie fal, golić się brzytwą bądź skracać zarost.

Historia golenia brody

Modę na golenie brody wprowadził Aleksander Wielki w IV w. p.n.e. Nakazał on Macedończykom usuwanie owłosienia ze skóry twarzy. Nie miał on jednak na myśli kwestii estetycznych, chodziło o aspekty praktyczne. Broda bowiem, w okresie wojny wykorzystywana była jako wygodny uchwyt dla przeciwnika. W okresie średniowiecza najmodniejsza była albo twarz idealnie gładka, bądź brody ostrzyżone na różne, fantazyjne sposoby. Natomiast już od XVI do XVIII w. w Polsce szlachta umiłowała sobie sumiaste wąsy. Były one znakiem rozpoznawczym sarmatów. W wieku XIX w Europie golenie brody rozpowszechniło się bardziej ze względów higienicznych. Używano w tym celu tradycyjnie szlifowanej na skórzanym pasku brzytwy, która ostrzona była na tzw. kamieniu belgijskim.

W XIX w. pojawiły się pierwsze maszynki do golenia. Natomiast dopiero w 1904 roku zostały opatentowane przez Kinga Campo Gilette. Posiadały dwustronne, wymienne ostrza, a składały się z pojemnika w którym umieszczano żyletkę i rączki. Nowatorski wynalazek Gillette’a oraz wybuch I wojny światowej rozpowszechniły tradycję golenia się i przegoniły brzytwy. Pomimo tego, od lat, wciąż duża liczba mężczyzn golić się po prostu nie chce. A mniej więcej od trzech lat noszenie brody to dla wielu “must have”. Brodaczy spotkać można w najmodniejszych knajpach, klubach, czy nawet w modowych kampaniach reklamowych największych marek.

strzyzenie_brod_barber_warszawa29

Odpowiedni dobór brody

Nie dalej jak 4 lata temu panował trend na tzw. trzydniowy zarost. Aktualnie zaobserwować możemy dłuższe brody oraz wąsy. Modna jest teraz gęsta, pełna, długa broda. Najważniejszy jest odpowiedni dobór. Zarost powinien być dopasowany do oczekiwań oraz stylu klienta, jak również do rodzaju zarostu (gęstości, grubości włosa czy koloru).

strzyzenie_brod_barber_warszawa16

Przy pomocy wąsów i brody możemy modelować kształt twarzy oraz korygować ewentualne niedoskonałości. Znacznie łatwiej mają mężczyźni o twarzy owalnej, gdyż odpowiedni jest dla nich każdy rodzaj zarostu.

strzyzenie_brod_barber_warszawa2

Natomiast, aby załagodzić rysy twarzy kwadratowej warto jest zapuścić zarost na brodzie i policzkach. Mężczyźni posiadający twarz okrągłą, powinni nosić „kozią bródkę” lub baczki. Optycznie wydłużą i wysmuklą twarz.

Strzyżenie, trymowanie brody oraz golenie brzytwą

Mężczyźni chcący sprawdzić jak czuli się ich dziadkowie czy ojcowie, którzy swoją brodę powierzali tzw. golibrodom powinni skorzystać z naszych usług. Fryzjerzy Barberzy wykonują kompleksowe, profesjonalne zabiegi stylizacyjne bród, takie jak podcinanie zarostu, trymowanie brody, golenie maszynką bądź nawet brzytwą, jak również farbowanie.

strzyzenie_brod_barber_warszawa8

Golenie brody brzytwą jest nie tylko bardzo skuteczne, ale również dzięki tej metodzie zarost odrasta nieco wolniej, a skóra pozostaje gładka. Brzytwy mają wymienialne ostrza, które są oczywiście zmieniane na oczach Klienta przy każdym goleniu. Na początku golenia brody przy pomocy odpowiedniego kremu oraz gorącego ręcznika barber „zmiękcza zarost”.

Następnie barber wykonuje coś na kształt masażu, po czym pędzlem z włosia nakłada odpowiedni do rodzaju włosa oraz skóry krem do golenia. Golenie brody „z włosem” zaczyna się najpierw od boków, następnie policzki i szyja. Specjalista sprawdza, czy jest w porządku i goli brodę ponownie tym razem już „pod włos”. Takie golenie brody trwa około 40-60 minut.

strzyzenie_brod_barber_warszawa22

Regularne podcinanie i strzyżenie brody zapobiega rozdwajaniu się włosów oraz sprawia, że stają się mocniejsze. Poprzez modelowanie brody możemy całkowicie zmienić wizerunek oraz twarz mężczyzny. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i staramy się przede wszystkim, aby Klient czuł się dobrze i męsko.

Profesjonalnie wystrzyżona broda dodaje charakteru mężczyźnie, tworzy jego wizerunek. Natomiast należy pamiętać, że zarost nie rośnie równomiernie. Należy dbać o to, aby broda wyglądała schludnie i ładnie. Oczywistym jest, iż zaniedbana, nierówna broda nie nadaje się do pracy. Wielu mężczyzn nie radzi sobie z zarostem, dlatego goli się na gładko. Wystarczy jednak umówić się do profesjonalisty, który doradzi oraz odpowiednio dopasuje kształt brody. Oczywiście poza tym, oferujemy także strzyżenie, mycie oraz modelowanie włosów.

strzyzenie_brod_barber_warszawa28

Zobacz nasze przykładowe barberskie “projekty” bród poniżej. Nasi barberzy szkolili się u Lucasa Tarki, który jest jednym z czołowych polskich barberów, mistrzem brzytwy z Barberian Academy&Barber Shop. Lucas osobiście certyfikował naszych fryzjerów z umiejętności barberskich w profesjonalnym strzyżeniu bród.

strzyzenie_brod_barber_warszawa33 strzyzenie_brod_barber_warszawa30 strzyzenie_brod_barber_warszawa31 strzyzenie_brod_barber_warszawa24 strzyzenie_brod_barber_warszawa23 strzyzenie_brod_barber_warszawa20 strzyzenie_brod_barber_warszawa19strzyzenie_brod_barber_warszawa17 strzyzenie_brod_barber_warszawa11 strzyzenie_brod_barber_warszawa4 strzyzenie_brod_barber_warszawa7

Kosmetyki do stylizacji brody

Oferujemy także sprzedaż specjalnych, profesjonalnych kosmetyków do mycia oraz stylizacji brody. Skóra głowy oraz włosy mają zupełnie inne potrzeby niż broda i skóra twarzy.

strzyzenie_brod_barber_warszawa34

Zarost należy myć (najlepiej co 2-3 dni) specjalnie dopasowanym mydełkiem bądź szamponem, które nie tylko usuwają zanieczyszczenia, jak również łagodzą świąd oraz podrażnienia. Skóra w tej okolicy może być delikatnie przesuszona, dlatego powinno się ja nawilżać przy pomocy olejków i oliwek. Mają one wiele zastosowań. Poprzez właściwości odżywcze oraz zmiękczające pielęgnują brodę , pomagają w jej układaniu, ułatwiają rozczesywanie, a przy okazji nadają jej wyjątkowy zapach. Brodę powinno się także codziennie układać i czesać przy pomocy odpowiednich grzebieni lub szczotek.

strzyzenie_brod_barber_warszawa35

Cennik – ceny strzyżenia golenia bród Warszawa Centrum – Ochota – Wola – Bemowo, ul. Ordona 12A:

 

Strzyżenie bród – barber Warszawa
Trymowanie brody 40 zł
Strzyżenie męskie i trymowanie brody 90 zł
Kompleksowe trymowanie brody i kontur maszynka i brzytwa 60 zł
KOMPLET Strzyżenie męskie i kompleksowe trymowanie brody i kontur 95 zł
Strzyżenie wąsów 5 zł
Strzyżenie włosów fryzjer męski
Strzyżenie męskie (z myciem) 50 zł
Tonowanie męskie Cover na siwe włosy 65 zł
Strzyżenie męskie oraz tonowanie Cover na siwe włosy 100 zł

 

Lokalizacja Barbera Elegante:

 


Wyświetl większą mapę


logo_elegante_250_250

Zadzwoń i umów się na zabieg teraz: tel. 22 211 32 68 !

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 8:00-16:00
niedziela: nieczynne