Mikrodermabrazja a peeling kawitacyjny

Zabiegi na twarz to najczęściej i najchętniej wybierane usługi, na jakie decydują się klientki salonów kosmetycznych. O ile niedoskonałości innych partii ciała jest dość łatwo ukryć, o tyle niedoskonałości twarzy są zawsze wystawione na widok publiczny. Nic więc dziwnego, że kobiety chętnie poddają się zabiegom oczyszczania cery. Do najpopularniejszych należą mikrodermabrazja Warszawa oraz peeling kawitacyjny Warszawa. Czym właściwie się różnią i które oczyszczanie twarzy wybrać?

Po pierwsze: w jakim sposób i czym wykonuje się oba zabiegi? Sprzęt do mikrodermabrazji i zasada jego działania sprowadza się do ścierania warstw naskórka głowicami pokrytymi kryształkami naturalnego diamentu. Natomiast, co to jest peeling kawitacyjny? To zabieg wykorzystujący nowoczesną technologię ultradźwiękową, pozwalającą wnikać falom w głębsze, niedostępne w przypadku tradycyjnych metod, warstwy naskórka i pobudzać go do regeneracji. Ważne, by zarówno w przypadku zabiegu peeling kawitacyjny urządzenia –  jak i zabiegu mikrodermabrazja sprzęt był najwyższej jakości. Zapytaj o to swoją kosmetyczkę przed wykonaniem usługi.

Po drugie: kto może, a kto zdecydowanie nie powinien poddać się oczyszczaniu w omawiany sposób? Jeśli chodzi o zabieg mikrodermabrazja wskazania są następujące: pojawiające się zmarszczki, nieestetyczne przebarwienia skóry, zmiany potrądzikowe, blizny. Ta forma oczyszczania świetnie zapobiega starzeniu się skóry, może zatem być wykonana w formie profilaktyki. W przypadku zabiegu peeling kawitacyjny wskazania są niemal takie same. Można wyróżnić wśród nich dodatkowo szary koloryt skóry będący następstwem uzależnienia od papierosów oraz sińce i opuchliznę pod oczami.

Jakie są natomiast zabiegu mikrodermabrazja przeciwwskazania? Wśród nich wymienić należy bezwzględnie wszelkiego rodzaju zakażenia wirusowe (np. opryszczka), bakteryjne (np. liszajec) i grzybiczne. Ponadto występowanie trądziku krostkowego lub ropowiczego, nowotwory skóry czy znamiona oraz skłonności do bliznowców. Zabiegowi nie mogą być także poddane osoby, u których co najmniej 2 miesiące wcześniej wykonano zabieg chirurgiczny w obrębie twarzy. Jeśli natomiast chodzi o peeling kawitacyjny przeciwwskazania tworzą nieco mniejszy katalog: ciąża, nowotwory i przebyte w związku z nimi operacje, niewydolność krążeniowa, osteoporoza, gorączka, a także obecność w ciele metali w postaci np. aparatu ortodontycznego czy rozrusznika serca. O dokładniejszych przeciwwskazaniach i rzeczach wzbudzających nasze wątpliwości warto porozmawiać z osobą wykonującą zabieg bezpośrednio przed nim.

Po trzecie: ile to kosztuje? Jeśli chodzi o peeling kawitacyjny cena zabiegu waha się w granicach od 40 do 90zł. Jeśli natomiast spojrzymy na zabieg mikrodermabrazja diamentowa cennik przedstawia się może nieco mniej optymistycznie dla naszych kieszeni, gdyż cena oscyluje w granicach 130zł za kilkudziesięciominutowy zabieg.

Po czwarte: co na to same klientki? W przypadku zabiegu mikrodermabrazja diamentowa opinie są bardzo pozytywne. Osoby, które się mu poddały, chwalą sobie bezbolesność zabiegu oraz bardzo szybko widoczne efekty, zwłaszcza jeśli chodzi o uporczywą walkę z trądzikiem. Podobnie w przypadku zabiegu peeling kawitacyjny opinie są jak najbardziej pochlebne. Wiele klientem zauważyło u siebie znaczącą poprawę kolorytu skóry oraz spłycenie zmarszczek.

Decyzja do podjęcia pozostaje każdej z nas indywidualnie. Sama musisz rozważyć, z jakimi problemami skóry się zmagasz, ile pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na zabieg oraz czy nie występują u Ciebie żadne przeciwwskazania do ich wykonania. Na którąkolwiek z form oczyszczania się nie zdecydujesz, warto byś rozważyła jeszcze jedną ofertę, jaką dla Ciebie przygotowaliśmy: sprawdź przedłużanie rzęs Warszawa. Już nie musisz marzyć o zniewalającym spojrzeniu i długich, zalotnie podkręconych rzęsach – po prostu możesz je mieć. Bez problemu stać Cię na nasze promocyjne zabiegi oczyszczania, więc z pewnością za przedłużanie rzęs cena również nie będzie stanowiła dla Ciebie problemu. Sprawdź sama i już dziś ciesz się wyjątkową oprawą oczu.