Zabiegi niwelujące i usuwające blizny i rozstępy

Blizny i rozstępy mogą być przyczyną wielu kompleksów. Nikt nie lubi, gdy jego gładkie działo szpecą jakieś nierówności. Niestety, pewne zjawiska są od nas niezależne – blizny powstają na skutek urazów, przeprowadzonych zabiegów chirurgicznych czy trądziku, któremu – tak jak naturalnej skłonności do rozstępów – nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zapobiec. Skoro nie sprawdza się tutaj zapobieganie, trzeba leczyć. Przedstawiamy listę zabiegów kosmetycznych, którym warto się poddać podczas walki z bliznami czy rozstępami.

Mikrodermabrazja diamentowa

Zabieg jest rodzajem peelingu i polega na powierzchniowym ścieraniu warstwy naskórka przy zastosowaniu strumienia mikrokryształów emitowanego przez specjalne urządzenie. Diamentową głowicą ścierany jest naskórek – warstwa po warstwie, kawałek powierzchni ciała po kawałku – aż do momentu, w którym osiągniemy zadowalające efekty spłycenia, wyrównania i wygładzenia blizny czy rozstępów. Co dzieje się ze złuszczanym naskórkiem? Wraz z kryształkami zostaje zassany do specjalnego pojemnika, stanowiącego część urządzenia. Zabieg nosi także nazwę mikropeelingu kontrolowanego i nie bezpodstawnie! Głębokość, na jakiej przeprowadzane jest złuszczanie, podlega indywidualnej ocenie profesjonalnej kosmetyczki.

Po zabiegu naskórek szybko się regeneruje, jednak konieczne jest wykonanie serii dermabrazji, by osiągnąć maksymalnie zadowalające efekty. Odstępy między zabiegami powinny wynosić od 3 do 4 tygodni. Optymalnie zaleca się 10 wizyt w salonie kosmetycznym, a każda trwa maksymalnie godzinę. Zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny.

Mezoterapia

Posiada dwie odmiany – może być bezigłowa i mikroigłowa. Obie nadają się jako broń w walce z rozstępami i bliznami, więc wybór zależy od preferencji klientki. Sama mezoterapia to nieinwazyjny zabieg polegający na kontrolowanym wprowadzeniu do skóry właściwej substancji regenerujących i stymulujących odbudowę kolagenu.

  • Mezoterapia bezigłowa – ta forma zabiegu wykorzystuje w tym celu specjalne urządzenie, wytwarzające prąd o odpowiedniej częstotliwości, powodując tym samym czasowe uszkodzenie błony komórkowej. Obrazowo rzecz ujmując, powstałe w ten sposób kanaliki, pozwalają na skuteczne wprowadzenie preparatu regenerującego. Uszkodzenia błony komórkowej są zjawiskiem odwracalnym, więc zabieg nie powoduje żadnych szkód w naszym organizmie.
  • Mezoterapia mikroigłowa – ta forma zabiegu służy dokładnie temu samemu, co omówiona powyżej forma mezoterapii, czyli pobudzeniu komórek do produkcji kolagenu. Różnicę stanowi jednak urządzenie i sposób działania zabiegu. Po skórze przesuwa się głowicę z dziesiątkami umocowanych na niej mikroigiełek. Delikatne nakłucia powodują zwiększenie przepuszczalności błony komórkowej, a co za tym idzie, przyswajalności substancji odżywczych.

Bez względu na wybrany przez nas rodzaj mezoterapii, zaleca się wykonanie serii zabiegów, które przyniosą widoczne i zadowalające efekty zmniejszenia i wygładzenia skóry w miejscu blizn czy rozstępów.

Laseroterapia

               Jest to metoda, która obecnie przynosi największe efekty. Zabieg IPL polega na poddawaniu skóry działaniu wiązki światła o spójnej długości fal (urządzenie w swoim działaniu przypomina laser). Wyemitowana wiązka światła przenika w głąb skóry, nie powodując jej mechanicznego uszkodzenia. Komórki zostają pobudzone do procesu naturalnej regeneracji. Jednorazowo zabieg nie trwa długo i nie jest uciążliwy. W zależności od rodzaju i wielkości blizn czy rozstępów, konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Stosowanie IPL jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków jest minimalne w porównaniu z innymi metodami.

Chcąc, nie chcąc, musimy stoczyć tę nierówną walkę ze zjawiskiem, które nie jest od nas zależne. Bez względu na wybraną przez nas metodę, najważniejsza w tej kwestii i tak jest konieczność zmiany naszego myślenia. Blizny czy rozstępy są rzeczą bardzo naturalną i dotykają wiele osób, więc nie powinny stanowić dla nas powodów do kompleksów.