Trendy w farbowaniu koloryzacji włosów wiosna 2023

Jakie kolory włosów będą modne w 2023? Jeśli nadal nie możesz zdecydować się na konkretny kolor włosów, a do głowy co chwila wpadają Ci nowe pomysły na modne odcienie – to jest czas właśnie dla Ciebie. 2023 da spore pole do popisu w farbowaniu włosów. Wśród najmodniejszych kolorów w tym sezonie znajdują się propozycje zarówno dla blondynek, szatynek jak i rudych. 

Na szczytach rankingów znalazł się między innymi szwedzki blond, czyli chłodny, jasny odcień inspirowany surowym klimatem Szwecji. Będzie on idealnie komponował się z zielonymi i niebieskimi oczami, a także z chłodnym odcieniem skóry. Blond jest modny również w innej odsłonie, a mianowicie kolor bronde, który łączy w sobie brąz oraz jasne refleksy. Jest to odcień, który pasuje do każdego typu urody, a jasne akcenty dają efekt rozświetlenia twarzy.

Pozostając jeszcze w temacie jasnych kolorów – rok 2023 będzie również sezonem na słoneczny, miedziany blond. Odcień ten może momentami sprawiać wrażenie rudego, jednak jest to tylko złudzenie. Pasuje on zwłaszcza do osób o bladej, jasnej karnacji. Kolejnym trendem koloryzacji jest pastelowy rudy.

Ognista czerwień w tym roku odchodzi już do lamusa. Aby olśnić tłumy, warto zafundować sobie delikatny odcień rudości, który dodatkowo zamiast pomarańczowej poświaty będzie podchodził pod róż. W sezonie zima/wiosna 2023 modne są także włosy dwukolorowe, dlatego z pewnością jest to rok dla odważnych. Według danych wyszukiwarki Google, do łask wracają również włosy w kolorze intensywnego różu. W tym sezonie z pewnością jest w czym wybierać.