Makijaż ślubny - porady

My kobiety każdego dnia chcemy wyglądać pięknie i robimy wszystko, by tak właśnie było. Ślub to najważniejszy moment w życiu, więc wtedy chcemy zaprezentować się nie tylko pięknie, ale i wyjątkowo. Idealnym uzupełnieniem sukni, fryzury i bukietu jest perfekcyjny makijaż. Tylko, na jaki się zdecydować i gdzie szukać pomocy?

Mniej znaczy więcej

               Z bielą sukni ślubnej idealnie skomponuje się subtelny makijaż, który jedynie podkreśli Twoją naturalną urodę i wydobędzie całe piękno. Skromność i umiar nigdy nie wychodzą z mody. Od swojego ślubnego makijażu powinnaś ponadto oczekiwać wytrwałości – w końcu masz w perspektywie nie tylko uroczystość w kościele, ale także szaloną zabawę do białego rana. O to, by make up utrzymał się przez całą noc zatroszczy się wizażystka, która użyje do jego wykonania odpowiednio trwałych i profesjonalnych kosmetyków. Powinnaś także umówić się z nią na próbny makijaż. Pozwoli to ustalić wszelkie szczegóły dotyczące kolorystyki tak, by współgrały z suknią i dodatkami, a Ty będziesz mogła sprawdzić, czy czujesz się w nim komfortowo. Wykorzystaj tę okazję i umów się na próbny makijaż przed większą uroczystością lub imprezą. W ten sposób dokładnie przekonasz się, co ewentualnie będzie w nim do poprawki.

W myśl zasady, co za dużo, to niezdrowo, musisz zdecydować, na co postawić mocniejszy akcent – na oczy czy na usta? Tak samo, jak w zwykłym, codziennym makijażu nie powinno się podkreślać jednocześnie obu tych elementów twarzy, tak samo i w makijażu ślubnym musisz się tego wystrzegać. Intensywny kolor ust i mocno podkreślone oczy wyglądają nienaturalnie i często tandetnie.

Odrobina ekstrawagancji

Makijaż musi pasować do Twojej osobowości i temperamentu. Jeśli jesteś więc osobą pozytywnie zakręconą i lubisz niestandardowe rozwiązania w stylizacji, nie oznacza to, że na dzień ślubu musisz przybrać maskę osoby, którą z natury nie jesteś. Delikatny, naturalny makijaż pasuje kobiecie o każdym typie urody i z pewnością zaprezentujesz się w nim fenomenalnie, ale jeśli miałby być niezgodny z Twoimi wewnętrznymi odczuciami, warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. To Twój dzień i to Ty masz się w nim czuć dobrze. Nie przesadź jednak z tą swobodą! To jednak przede wszystkim z reguły uroczystość kościelna, więc trzeba zachować zasadę decorum. Odrobinę mocniejszy czy trochę bardziej kolorowy makijaż z pewnością nie zaszkodzi.

Nie tylko makijaż

Nawet najpiękniej wykonany makijaż na niewiele się zda, jeśli przed ślubem nie zatroszczysz się o swoją cerę. Wiele można zakamuflować, ale najlepiej make up prezentuje się na gładkiej skórze, dlatego warto, byś na kilka tygodni przed ceremonią wybrała się do salonu kosmetycznego. Intensywne zabiegi oczyszczające i nawilżające mogą zdziałać cuda i doskonale poprawić wygląd twarzy, a Ty będziesz mogła cieszyć się pięknym i trwałym makijażem przez całą noc.