Jak skutecznie dbać i pielęgnować rzęsy?

Codzienne tuszowanie, demakijaż, przecieranie oczu – to wszystko wpływa niekorzystanie na kondycję naszych rzęs. Niestety podczas zabiegów pielęgnacyjnych często o nich zapominamy. Rzęsy tymczasem wymagają takiej samej troski z naszej strony, jak włosy na głowie. Aby były gęste, długie i mocne, wypróbuj kilka skutecznych sposobów na ich regenerację, odpowiednią pielęgnację oraz stylizację.

Tuszowanie

               Na początek stylizacja – w końcu to od niej zaczynasz każdy dzień. Kluczową sprawą efektownego wyglądu rzęs jest uprzedni dobór odpowiedniego tuszu. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych, wymyślnych kształtów szczoteczek, innowacyjnych formuł działania i promocjach. Przed podjęciem decyzji o zakupie, powinnaś zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujesz od swojego tuszu i jakie rzęsy posiadasz. Jeśli chciałabyś osiągnąć efekt pogrubienia, powinnaś wybrać grubszą szczoteczkę z włoskami równej długości. Natomiast specjalnie profilowana i zakrzywiona zapewni efekt jednocześnie wydłużenia i podkręcenia.

Nie daj się zwieźć cenom – tańsze wcale nie musi oznaczać gorsze. Być może kilka razy się sparzysz, zanim znajdziesz tusz odpowiedni dla siebie, ale nie zniechęcaj się zbyt szybko. Dobór kosmetyków często opiera się na zasadzie prób i błędów. Z pomocą przyjść tutaj mogą przyjaciółki – podczas wspólnego plotkowania, wypróbuj tusze przez nie używane, a być może któryś okaże się strzałem w dziesiątkę i od razu popędzisz do drogerii.

Podkręcanie

Stylizacja rzęs wcale nie musi ograniczać się do samego tuszowania. Przyrządem kosmetycznym przeznaczonym specjalnie do podkręcania jest oczywiście zalotka. Jak jej używać, by nie zaszkodzić rzęsom? Po pierwsze i najważniejsze w żadnym wypadku nie należy stosować jej na pomalowanych rzęsach! Mocno wytuszowane rzęsy mogłyby ulec połamaniu, a pojedynczo nawet wyrwaniu. Dla lepszego efektu możesz podgrzać zalotkę ciepłym powietrzem suszarki – uważaj jednak, aby nie była za gorąca – i zaciśnij na rzęsach tuż u nasady. Po około 10 sekundach sprawnie nałóż tusz, aby zatrzymać efekt podkręcenia.

Demakijaż

               Tak samo jak nałożenie pięknego makijażu jest warunkiem koniecznym przed każdą imprezą, tak i bezwzględnie ważne jest jego zmycie tuż przed snem. Niezależnie od pory, o której wróciłaś i postępującego zmęczenia, musisz zrobić demakijaż, by nie zaszkodzić swojej cerze i oczom. Zatkane pory i połamane rzęsy to efekt nocy przespanej w makijażu. Zmyj oczy płynem do demakijażu. Odpowiednią ilość nałóż na wacik i przecieraj od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Po demakijażu pamiętaj o nałożeniu odżywiającego kremu pod oczy – po szalonej nocy taka kuracja może zdziałać cuda.

Odżywianie

               Nie da się ukryć, że codziennie stosowanie tuszu i demakijaż osłabia rzęsy, a także może przyczyniać się do ich łamliwości i wypadania. Dlatego też niezwykle konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, odżywianie i wzmacnianie. Najbardziej powszechnym środkiem jest olejek rycynowy. Wystarczy nałożyć go wieczorem za pomocą szczoteczki i zmyć rano. Kuracja powinna przynieść efekt już po niespełna tygodniu stosowania. Zawarte w olejku składniki odżywcze nadadzą rzęsom zdrowy wygląd i spowodują ich szybszy wzrost. Stosowanie olejku rycynowego jest najpopularniejszą metodą domową na wzmocnienie rzęs. Wiele preparatów poprawiających ich kondycję znaleźć można w aptece czy drogerii. Będą to przede wszystkim suplementy zawierające witaminy młodości A i E oraz C, a także mikroelementy jak cynk czy krzem.

Przedłużanie

Jeśli natura obdarzyła Cię rzadkimi, prostymi i niezbyt długimi rzęsami i nie pomaga żadna mas cara, idealnym rozwiązaniem będzie zabieg przedłużania rzęs. Coraz bardziej zyskująca na popularności metoda 1:1 nie jest zwykłym ich doczepianiem. Zabieg polega na tym że do każdej pojedynczej rzęsy, przy użyciu specjalnego kleju i precyzyjnych szczypczyków, doklejana jest jej druga odpowiedniczka. W zależności od Twojego wyboru stosuje się przedłużanie przy użyciu rzęs jedwabnych lub z futra norek. Efekt potrafi utrzymywać się nawet do sześciu tygodni. Po upływie tego czasu, dla utrzymania zadowalającego wyglądu, trzeba ponownie wybrać się do kosmetyczki na uzupełnienie. Zapewne w salonie, który wybierzesz, będziesz mogła skorzystać z promocji ten ten kolejny, jak i inne zabiegi.