Kuracja wzmacniająca włosy Aminexil Advanced L’Oreal Professionnel

Aminexil Advanced L’Oreal Professionnel to intensywnie wzmacniająca kuracja przeciwdziałająca nadmiernemu wypadaniu włosów. Odżywczy preparat, działając we wnętrzu struktury włosów, pobudza ich korzenie do aktywnego wzrostu, zmniejszając jednocześnie wypadanie włosów. Wszystko dzieje się za sprawą innowacyjnej formuły o podwójnym działaniu oraz odpowiednio zbilansowanych i skomponowanych składników:

  • Aminexil – to rewolucyjna aktywna cząsteczka, na działanie której marka L’Oreal posiada patent. Dzięki jej zastosowaniu, korzenie włosów są głębiej osadzone w skórze głowy i nie są podatne na wypadanie. Jest to możliwe dzięki innowacyjnej technologii, która sprawia, że aktywne składniki oplatają włosy u ich nasady, przeciwdziałając tym samym usztywnianiu kolagenu. Zbytnie nagromadzenie kolagenu u nasady włosa powoduje jego słabsze przytwierdzenie do skóry głowy i w efekcie wypadanie. Formuła Aminexil skutecznie zapobiega temu procesowi.
  • Kwasy Omega 6 – ich kompleks pozwala na intensywne odżywienie i wzmocnienie struktury włosów od wewnątrz, szczególnie ich korzeni, które są stymulowane do zwiększenia aktywności. Dzięki temu, że te pochodne kwasów tłuszczowych zostają przekształcone w lipidy, a zwłaszcza w stanowiące podstawowy budulec włosa ceramidy, możliwe jest intensywne wzmocnienie włókien włosów już od ich nasady.

Zabiegowi należy poddawać się dwukrotnie w ciągu roku, w czasie intensywniejszego niż zwykle wypadania włosów, czyli w okresie przejściowym wiosny i następnie jesieni. Cała kuracja trwa od sześciu tygodni do nawet kilku miesięcy, w zależności od indywidualnych potrzeb. W najbardziej skrajnym przypadku, kurację można podzielić na dwa etapy:

  1. Intensywna terapia szokowa – jedna ampułka Aminexil Advanced dziennie przez okres sześciu tygodni.
  2. Kuracja uzupełniająca i podtrzymująca efekty – minimum dwie ampułki w tygodniu przez okres kolejnych dwóch miesięcy.

Efekty można zaobserwować już w pierwszych tygodniach stosowania. Jeśli chodzi o aplikację, to preparat nakładamy na umyte i osuszone ręcznikiem włosy. Odżywkę rozprowadzamy na całych włosach, wmasowując ją w każde poszczególne pasmo, a równie dużą wagę przywiązujemy do skóry głowy. Wykonujemy delikatny masaż opuszkami palców, stosując małe ruchy okrężne. Pozwoli to pobudzić mikrokrążenie i wzmocnić skórę głowy. Masujemy przez około minutę i, co ważne, nie spłukujemy preparatu. Zaleca się także stosowanie innych kosmetyków z serii L’Oreal, np. szamponu ochronnego Sensi-Balance, co pozwoli zintensyfikować efekty.

Kuracja skierowana jest do osób w każdym wieku, gdyż intensywniejsze wypadanie i przerzedzenie włosów nie wiąże się jedynie z upływem lat. Często wpływ na utratę gęstości naszej fryzury mają takie czynniki, jak nadmierny i długotrwały stres, uwarunkowania genetyczne lub stanowi to objaw przyjmowania niektórych leków, w tym szczególnie hormonów. Niezależnie od powodu, Aminexil Advanced L’Oreal Porfessionnel stanowi doskonałe antidotum na wypadające włosy, a jednocześnie pobudza cebulki do inicjowania intensywniejszego procesu ich porostu. Jeśli zatem zmagasz się z rzednącymi włosami, warto zdecydować się na tę intensywną kurację wzmacniającą.