Koloryzacja włosów – trendy zima 2020

Koloryzacja włosów – trendy zima 2020

„Jakie kolory włosów będą najmodniejsze w nadchodzącym roku?” – to pytanie często pojawia się w ustach naszych klientek w salonie fryzjerskim. O odpowiedź spytaliśmy dziś jedną z naszych stylistek fryzur, specjalistkę od modnej koloryzacji.

Obserwuję aktualne trendy i okazuje się, że w 2020 roku będziemy stawiać przede wszystkim na naturalność. Jeśli chodzi o kolory to każdy powinien też znaleźć coś dla siebie, albowiem modny będzie zarówno blond, jak i odcienie rudości i brązów. Najważniejsze, żeby wyglądały jak najbardziej naturalnie.

Na salony wraca baleyage, choć w nieco innej, zmienionej wersji. Zagraniczni styliści fryzur zwracają szczególną uwagę na subtelne połączenie kilku odcieni, podkreślające naturalną kolorystykę włosów. Nadchodzący rok w koloryzacji to przede wszystkich tzw. „tweed hair”. Nazwa nawiązuje do tweedu – grubej wełnianej tkaniny, gęsto plecionej, o ścisłej strukturze i łączących się w całość odcieniach. To właśnie inspiracja tkaninami zaowocowała odpowiednim doborem odcieni, niejako tworząc fryzurę o kolorystycznie idealnym splocie. Kontrast w „tweed hair” nie jest zbyt duży ani przerysowany, a kolory uzupełniają się sprawiając, że całość wygląda delikatnie i naturalnie.

Taki właśnie będzie hit początku 2020 roku – stawiamy zatem na naturalność i delikatność. Będzie bardzo kobieco.