Akcja – regeneracja. Zadbaj o skórę po zimie. Zabiegi na skórę.

Akcja – regeneracja. Zadbaj o skórę po zimie. Zabiegi na skórę.

Odpowiednie nawilżenie skóry jest kluczowe jeśli chodzi o jej promienny, gładki, idealny wygląd. Warto o tym pamiętać cały rok, ale to właśnie zimą skóra potrzebuje nawilżenia najbardziej. Nawet kiedy zima nie jest mroźna i wietrzna, na wysuszenie i podrażnienie skóry niekorzystnie wpływa na przykład klimatyzacja czy suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Przesuszona skóra jest zaczerwieniona, często piekąca, łuszcząca się lub szorstka. No i wygląda nieestetycznie. Dzieje się tak z powodu uszkodzeń naturalnej, ochronnej warstwy skóry – warstwy lipidowej.

Program dogłębnej regeneracji obejmuje kilka etapów. Są to: oczyszczanie, odżywianie, nawilżanie i natłuszczanie.

Zaleca się, by pierwszym krokiem ku regeneracji było zastosowanie preparatu peelingującego – najlepiej enzymatycznego – w celu usunięcia zrogowaciałej warstwy naskórka. Peeling oczyszcza skórę z zanieczyszczeń nagromadzonych podczas zimy. Niezmiernie istotne jest również systematyczne odżywianie skóry za pomocą skoncentrowanego serum lub maski. Preparaty takie należy stosować raz w tygodniu.

Regeneracja skóry wymaga codziennego stosowania odpowiednich preparatów o funkcjach leczniczych i pielęgnacyjnych. Osobom mającym po okresie zimowym przesuszoną, wrażliwą skórę poleca się stosowanie preparatów zawierających intensywne substancje nawilżające, takie jak: alantoina, mocznik, kwasy tłuszczowe.

Jak jeszcze pomóc skórze w regeneracji? Warto zadbać o odpowiednie nawilżenie całego organizmu pijąc codziennie odpowiednią ilość wody. Można również zastosować suplementację witaminową w naturalnej bądź farmaceutycznej postaci.