Przedłużanie rzęs - najczęściej wybierane metody przedłużania

Długie, gęste oraz ciemne rzęsy to marzenie wielu kobiet. Nadają oczom zupełnie innego wyrazu i bardziej je otwierają, przez co spojrzenie staje się bardziej wyraziste i przyciąga wzrok. Jednak nie niewiele osób ma szczęście wygrać w genetycznej loterii, dlatego zabieg przedłużania rzęs cieszy się dużą popularnością.

Doklejenie włosków lub kępek do powieki daje znacznie lepszy efekt niż pomalowanie rzęs wyłącznie maskarą i może zastąpić codzienny makijaż oczu. Poza tym to także znakomity zabieg na ważną uroczystość lub przyjęcie, na którym chcesz zrobić dobre wrażenie. Chociaż rzęsy można przedłużyć w domu, najbardziej naturalny, a jednocześnie dobrze widoczny rezultat osiągniesz, udając się do kosmetyczki. Jakie metody przedłużania rzęs są najczęściej wybieranymi w salonie piękności?

Metoda 1:1

Przedłużanie rzęs 1:1 to najbardziej klasyczna metoda, która nadal cieszy się dużym powodzeniem. Jej nazwa wzięła się od liczby włosków doklejanych do każdej naturalnej rzęsy. W przypadku tego typu zabiegu tylko jedna rzęsa, która, jest przyczepiana do pojedynczej rzęsy klientki. Przedłużenia dokonuje się w odległości 1mm -1,5 mm od powieki, a efekt jest zauważalny, ale nadal dosyć naturalny. Cały zabieg trwa też stosunkowo krótko, bo może zakończyć się już po 1,5 godziny. Czas ten uzależniony jest od ilości rzęs naturalnych klientki – im więcej jest rzęs, tym więcej zostaje doklejonych. Tego typu przedłużanie jest bezpieczne dla każdego rodzaju rzęs, nawet tych które nie są zbyt mocne.

Metody objętościowe: 2D, 3D i 4D

Objętościowe przedłużanie rzęs, nie tylko dodaje włoskom długości, ale również zagęszcza rzęsy, dlatego efekt jest bardziej wyrazisty niż w przypadku klasycznego zabiegu. Do jednego naturalnego włoska przykleja się dwie, trzy, a nawet cztery  rzęsy sztuczne. Do tych metod stosuje się już inny rodzaj rzęs, niż w przypadku metody 1:1. Im większa kępka, tym cieńsze rzęsy są stosowane – wszystko po to, aby nie obciążać naturalnych włosków. Dla klientek uwielbiających naturalny efekt, idealna jest metoda 2D. Wybierając metody 3-4D decydujemy się na mocniejsze podkreślenie oczu, Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie cieszą się dużą ilością naturalnych rzęs. Wówczas możemy je znacznie zagęścić. W zależności od wybranej metody zabieg trwa od 2 do 3 godzin.

Metoda Blink and Go

Osobom, którym zależy na szybkim i hollywoodzkim efekcie i nie przeszkadza im dość krótki czas utrzymania się przedłużonych czas, decydują się na zabieg Blink and Go. W trakcie przyklejani rzęs stosuje się klej wolnoschnący, a włoski lub kępki przykleja się wybiórczo, w zależności od potrzeb klientki.

Hollywood lashes / Russian Effect

Przy tej metodzie, do jednej rzęsy doklejanych zostaje nawet 15 ultra cieniutkich I lekkich rzęs połączonych w kępkę. Metoda ta wskazana jest dla wszystkich pań, które lubią mieć bardzo podkreślone oko. Powyżej metody 4D przedłużone rzęs wyglądają już naprawdę spektakularnie, dlatego większość kobiet decyduje się na nie przed szczególną okazją. Tego rodzaju przedłużanie wymaga dużej precyzji, dlatego klientka może spędzić w salonie nawet 3,5 godziny.