Wyjazd na narty - jakie kosmetyki zabrać?

Zimowy wypad na narty wiąże się przede wszystkim ze zgromadzeniem odpowiedniego sprzętu – butów i nart, narciarskiej odzieży i dodatków takich jak kask czy rękawice. Taki wyjazd wymaga też odpowiedniego przygotowania fizycznego, dzięki któremu nasze mięśnie i stawy będą gotowe na większy niż zazwyczaj wysiłek i przeciążenia. W toku tych przygotowań często zapominamy o kosmetykach. Dlaczego dobór zimowych kosmetyków jest tak ważny i co zabrać ze sobą na zimowy wyjazd w góry? O tym poniżej.

Mróz, lodowaty wiatr, śnieg i palące słońce – takie warunki panują w górach. Dla skóry to prawdziwe wyzwanie. Jej nieodpowiednie zabezpieczenie może spowodować, że z górskiego wyjazdu wrócimy z przesuszoną cerą, spaloną górskim słońcem, albo nawet i z odmrożeniami!

Kosmetyczna ochrona powinna dotyczyć przede wszystkim twarzy, ale nie powinniśmy zapominać także o rękach i ustach. Te obszary są najbardziej narażone na ekstremalne warunki pogodowe. Do pielęgnacji twarzy powinniśmy używać tłustych kremów ochronnych przeznaczonych typowo do używania w zimę. Dobrze, jeśli jednocześnie będą posiadać filtry UVA i UVB o faktorze nie mniejszym niż 20. Do ochrony wrażliwej skóry ust sprawdzą się najlepiej bezbarwne pomadki czy też balsamy ochronne, które powinniśmy używać systematycznie, kilkakrotnie w ciągu dnia, szczególnie po jedzeniu czy piciu. Do pielęgnacji dłoni sprawdzi się natomiast najlepiej krem ochronny, np. taki na bazie gliceryny.

Pielęgnacja twarzy, ust oraz dłoni to podstawa zimowego wyjazdu. Dla własnego dobrego samopoczucia można również zaopatrzyć się w kosmetyki rozgrzewające, np. specjalne olejki, które dodane do gorącej kąpieli znakomicie rozgrzewają i relaksują.