Wiosenne hity w makijażu

Zapowiada się, że wiosna 2023 roku zaskoczy nas w makijażu swą różnorodnością. Jeśli jesienią i zimą brakowało Wam wyrazistych kolorów, powinniście być zadowolone. Ale nadchodząca wiosna to nie tylko kolory… To też powrót do trendów lat ’90 XX wieku, graficzny makijaż oczu i wszechobecny brudny róż. Poznajcie zatem główne trendy nadchodzącego sezonu!

Wiosenny makijaż będzie obfitował w intensywne barwy, także te neonowe. Wyraziste, wręcz krzykliwe cienie do powiek będą niewątpliwym hitem. Soczyste pomarańcze, intensywne żółcie, kobalt, czy kolor roku – living coral  – to właśnie one będą królować. Cieni do powiek używać będziemy klasycznie – nakładając je na całą powierzchnię powiek lub też alternatywnie w postaci kolorowych kresek na powiekach. Graficzny makijaż oczu wykonany z geometrycznych kresek o wyrazistych odcieniach to jeden z najsilniejszych trendów nadchodzącego sezonu.

Modny będzie też brudny róż – nałożony nie tylko na policzki, ale też na usta i powieki. Dzięki niemu osiągniemy efekt totalnie naturalnego wyglądu, dającego wrażenie świeżości i lekkości.

Wiosną 2023 roku wrócimy też do lat ’90 XX wieku. W makijażu oznaczać to będzie powrót do mocnego podkreślenia eylinerem dolnej linii rzęs. Modne będzie też narysowane kocie oko. Powrót do lat ’90 objawiał się będzie również w tzw. glow make up, a więc zastosowaniu kosmetyków rozświetlających, z odrobiną brokatu lub w metalicznym odcieniu.

Ostatni z makijażowych hitów to rysunki na twarzy. Mogą być to delikatne kropki po okiem lub też odważniejsze motywy – serduszka, trójkąty czy krzyżyki. Wykonywać będziemy je czarnym lub kolorowym eyelinerami.

Jak widać, wiosna w makijażu zapowiada się niezwykle ciekawie, a różnorodność trendów pozwoli każdej kobiecie wybrać to co najbardziej jej odpowiada. Wiosno nadchodź szybko!