Trendy w domowej pielęgnacji włosów w 2021 roku

W nadchodzącym roku, zdecydowanie królować będą proste, szybkie i całkowicie naturalne sposoby na codzienną pielęgnację włosów. Ze względu na szczególne warunki tak w kraju, jak i na świecie, wiele osób postawi przede wszystkim na wygodne, domowe metody.

Najlepszy sposób na suche włosy – maseczka z jajka i oliwy

Fenomenem tego sezonu była niezwykle prosta do stworzenia, maseczka na suche włosy z jajka i oliwy. Do jej przygotowania wystarczy zółtko oraz jedna stołowa łyżka oliwy. Składniki należy mieszać aż do uzyskania jednolitej masy. Uzyskaną w ten sposób maseczkę trzeba równomiernie nałożyć na włosy, a głowę przykryć czepkiem i ręcznikiem. Maseczke spłukuje się po ok. 30 minutach.

Odżywka z octu jabłkowego na włosy skłonne do przetłuszczania

Kolejnym nowatorskim, a jednocześnie w pełni naturalnym sposobem na domową pielęgnację włosów, była w tym roku odżywka z octu jabłkowego połączonego z wodą (ok. 4-5 łyżek octu na litr). Aby uzyskać najlepszy efekt z jej stosowania, po każdorazowym umyciu głowy należy dokładnie przepłukiwać nią włosy.

Mimo iż odżywka jest używana przede wszystkim do włosów, które łatwo i szybko się przetłuszczają, doskonale nadaje się również do zwykłej, codziennej i przede wszystkim naturalnej pielęgnacji