Trendy fryzjerskie 2019: Fryzury na plażę

Zbliża się lato, beztroski czas wakacji, imprez i plażowania… Jakie fryzury będą tegorocznym hitem na polskich i zagranicznych plażach?

Trendy w plażowym uczesaniu pojawiają się już od dobrych kilku miesięcy w katalogach najważniejszych marek. Okazuje się, że podstawowe hity na lato 2019 to luźne koki oraz lekko falujące włosy dziewczyny surfera.

Zapomnijcie o gładko zaczesanej, misternie ułożonej fryzurze! Tego lata to właśnie luźny kok, zrobiony niedbale, jakby od niechcenia, będzie królował na plażach. Koki typu messy bun lub banana bun – bo takie są ich angielskie nazwy – to fryzury bardzo wygodne i mimo swojego niedbałego wyglądu zawsze wyglądające stylowo. Koki w stylu messy bun oraz banana bun sprawdzą się nie tylko na plaży, ale też na wyjściu z przyjaciółmi, weekendowym wypadzie rowerowym czy na siłowni. Do wykonania luźnych koków wystarczy gumka i kilka spinek. Metod na wykonanie jest wiele, wystarczy przejrzeć kilka tutoriali w internecie i wybrać dla siebie optymalną.

Kolejna propozycja to surferskie fale na głowie. Kobiety mające lekko falujące włosy lub włosy podatne na skręcanie mają przy tworzeniu tej fryzury łatwiejsze zadanie. Wystarczy, że spryskają wilgotne włosy specjalnym sprayem z dodatkiem soli morskiej. I gotowe. Natomiast dziewczyny, których włosy są całkowicie proste mogą uzyskać podobny efekt dzięki użyciu lokówki do włosów. W tym celu należy zastosować prosty trick i przed nawinięciem pasma włosów na lokówkę skręcić je. Pozwoli to uzyskać efekt fal, a nie loków. Dodatkowo można zostawić końcówki proste – dzięki temu efekt końcowy będzie bardziej naturalny. Całość należy utrwalić lakierem i gotowe!