Prostownica do włosów - jak wybrać najlepszą?

Jeśli marzą Ci się idealnie proste, lśniące i gładkie włosy powinnaś sięgnąć po odpowiedni sprzęt do ich prostowania. Jak to zwykle bywa, na rynku dostępne są produkty lepszej i gorszej jakości. Dzisiaj postaramy się podpowiedzieć Ci po czym poznać najlepszą prostownicę do włosów. Zapraszamy do lektury!

Najważniejsza kwestia, to nie cena czy design, ale odpowiedni dobór prostownicy do rodzaju włosów – inny model będzie odpowiedni dla osoby z delikatnymi włosami, a inny dla osoby z grubymi włosami, o mocnej strukturze. Wybierając się do sklepu warto wcześniej prześledzić cechy i parametry kilku modeli prostownic. Wtedy łatwiej będzie wybrać tą idealną.

Regulacja temperatury to pierwszy z parametrów, na które należy zwrócić uwagę. W zależności od modelu dostępne na rynku prostownice działają w zakresie od 130 do 230 stopni. Pamiętaj, że im grubsze włosy, tym wyższej temperatury możesz użyć. Mając cienkie, delikatne włosy nie używaj zbyt wysokiej temperatury, bo możesz je łatwo zniszczyć.

Kolejny parametr to rodzaj płytek. W ofercie producentów znajdziesz płytki ceramiczne (jonizacyjne), lustrzane, turmalinowe, a także tytanowe i diamentowe (te ostatnie są najbardziej trwałe). Koniecznie dostosuj szerokość płytki do struktury swoich włosów – jeśli są cienkie, to wystarczy Ci model z wąskimi płytkami, natomiast do włosów grubych lepiej sprawdzą się prostownice z szeroką płytką.

Przy wyborze prostownicy pamiętaj również o elemencie bezpieczeństwie – w przypadku prostownic oznacza to samoczynne wyłączenie sprzętu po dłuższym czasie oraz ekran informujący o wysokości aktualnej temperatury.

To podstawowe cechy wyróżniające prostownice. Podkreślamy, że wybór tej właściwej zależy od długości i struktury Twoich włosów. Wybierając odpowiednią, szybko osiągniesz efekt idealnie wygładzonych, prostych włosów.