Perfekcyjny makijaż ust - jak podkreślić i powiększyć usta za pomocą makijażu?

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – większość kobiet nie rodzi się z pięknymi, pełnymi ustami a’ la Angelina Jolie. Czy żeby osiągnąć efekt idealnych ust trzeba przeprowadzić zabieg ich powiększania w gabinecie medycyny estetycznej? Niekoniecznie. Istnieją inne, mniej inwazyjne sposoby. Odpowiednie makijażowe tricki sprawią, że Twoje usta wyglądać będą kusząco i naprawdę sexy.

Jeśli masz wąskie lub płaskie usta obrysuj je konturówką i rozetrzyj ją do środka. Uważaj jednak żeby nie wyjść konturówką poza kontur ust – łatwo tu przesadzić, a wtedy makijaż ust będzie wyglądał sztucznie i groteskowo. Następnie pomaluj usta pomadką w jasnym odcieniu – to sprawi, że wydadzą się znacznie większe. Na środek nanieś odrobinę błyszczyku. Im bardziej będzie świetlisty tym bardziej usta będą wydawać się powiększone.

Możesz też spróbować innej metody. Zastosuj rozświetlacz na tzw. łuku Kupidyna – czyli centralnej części nad górną wargą. Postaraj się następnie uwypuklić środkową część ust (zarówno górną, jak i dolną wargę) malując ją jasnym kolorem pomadki (nude), a pozostałą część ust odcieniem odrobinę ciemniejszym. Pamiętaj, aby rozetrzeć „przejście” kolorów opuszkiem palca, aby efekt był bardziej naturalny. Całość ust pociągnij na koniec błyszczykiem, który wzmocni efekt powiększenia.

Poszukaj też w drogerii specjalnych kosmetyków do ust – szminek i błyszczyków – z oznaczeniem 3D, które zaprojektowane są specjalnie do ich wyraźnego  podkreślania i powiększania. Nie kupuj natomiast szminek o ciemnej kolorystyce, wybieraj jasne odcienie – to właśnie one dają efekt wypełnienia.