Pedicure w salonie Elegante czyli NIE dla brzydkich stóp

Pedicure w salonie Elegante czyli NIE dla brzydkich stóp

Sandałki, japonki, klapki – wobec takiego asortymentu obuwia letniego, nie dziwi fakt, że chcemy, by nasze stopy zawsze prezentowały się w nim idealnie. Warto więc, w czasie codziennej pielęgnacji, poświęcić dłuższą chwilę właśnie stopom, a od czasu do czasu wybrać się do salonu kosmetycznego i skorzystać z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjny. Co możesz zrobić sama w domu, a z czym powinnaś udać się do kosmetyczki? Podpowiadamy, jak dbać o stopy – nie tylko latem, ale przez cały rok.

Pedicure to podstawa

Klasyczną metodą na poprawę wyglądu naszych stóp jest pedicure. Rozróżniamy jego trzy rodzaje: kosmetyczny, leczniczy i biologiczny. Każdy z nich jest zadedykowany dla osób z innymi potrzebami. Najbardziej podstawowy jest pedicure kosmetyczny, który polega na usunięciu starej warstwy lakieru, odpowiednim skróceniu i opiłowaniu paznokci oraz usunięciu naskórka z pięt. Zabieg kończy się masażem stóp oraz nałożeniem nowej warstwy lakieru, wedle życzenia klientki.

Drugi rodzaj to pedicure leczniczy obejmujący dodatkowo wszelkie zabiegi dodatkowe, jak usunięcie odcisków, przeciwdziałanie pękaniu pięt czy zabiegi mające na celu przeciwdziałanie wrastaniu paznokci. Podobnie jak pedicure kosmetyczny, ten rodzaj pielęgnacji kończy masaż stóp oraz zabieg polerowania i zdobienia paznokci na życzenie klientki.

Trzeci i ostatni rodzaj to pedicure biologiczny. Od pozostałych różni się tym, że podczas jego wykonywania nie stosuje się żadnych przyrządów kosmetycznych wykonanych z metalu.

Z problemami typu wrastające paznokci, odciski, modzele czy pękające pięty zdecydowanie lepiej wybrać się do profesjonalisty. Natomiast, jeśli Twoje stopy wymagają jedynie poprawy wyglądu, w domowym zaciszu z pewnością będziesz w stanie wykonać pedicure kosmetyczny. Poniżej znajdziesz dokładny opis czynności, po wykonaniu których Twoje stopy będą gładkie, Ty zrelaksowana, a nogi pięknie zaprezentują się w nowych sandałkach.

Sposób na domowe SPA dla stóp:

  • Pedicure rozpocznij od dokładnego usunięcia starej warstwy lakieru za pomocą wacika namoczonego w zmywaczu do paznokci – najlepiej wybierz bezacetonowy, wzbogacony o odżywcze witaminy E i F.
  • Przygotuj kąpiel dla stóp – letnia woda z dodatkiem ulubionego płynu do kąpieli i soli kuchennej doskonale zastąpi wszelkiego rodzaju środki zmiękczające. Stopy mocz przez co najmniej 15 minut.
  • Po osuszeniu stóp obetnij i opiłuj paznokcie na preferowaną długość. Pamiętaj przy tym, by dokładnie skrócić je w miejscu, gdzie są podatne na wrastanie, czyli po obu stronach płytki.
  • Teraz podważ skórki drewnianym patyczkiem kosmetycznym i wytnij cążkami. Możesz też wcześniej użyć specjalnego preparatu do zmiękczania skórek.
  • Przyszedł czas na usunięcie ze stóp nadmiaru naskórka – możesz zastosować peeling lub, w razie konieczności, użyć specjalnej tarki do stóp.
  • Nałóż na stopy krem i poświęć kilka minut na masaż – spowoduje on poprawę ukrwienia, a tym samym wyglądu skóry.
  • Pozostał ostatni krok, czyli malowanie paznokci. Możesz ponownie użyć zmywacza do paznokci, aby usunąć z nich pozostałości tłustego kremu. Dla ułatwienia użyj specjalnych separatorów rozdzielających palce lub wykonaj je samodzielnie z wacików.
  • Pomaluj paznokcie na ulubiony kolor i ciesz się pięknymi stopami każdego dnia.

Co u kosmetyczki?

Zasadniczo wszystko co powyżej, jeśli nie bardzo masz czas i ochotę to robić samodzielnie :). Oprócz problemów z wrastającymi paznokciami, odciskami i innymi uciążliwymi dolegliwościami, z którymi bezwzględnie musisz się zgłosić do profesjonalisty, kosmetyczka pomoże także w odpowiedniej stylizacji. O ile zapewne jesteś w stanie świetnie poradzić sobie z zabiegami pielęgnacyjnymi, o tyle malowanie i zdobienie może nastręczyć już niemałych kłopotów. W końcu nie wszystkie posiadamy tak przydatne w tej sytuacji zdolności manualne. Na szczęście w salonie kosmetycznym znajdziesz szereg ofert pedicure i różne sposoby trwałej stylizacji paznokci.
Coraz większą popularnością cieszy się pedicure hybrydowy. Od klasycznego pedicure metoda ta różni się sposobem i trwałością malowania paznokci. W pierwszej kolejności nakładana jest tak zwana baza, spełniająca funkcje ochronne. Następnie paznokcie zostaną pokryte dwukrotną warstwą specjalnego lakiero-żelu i poddane działaniu lampy UV w celu utwardzenia. Tak wystylizowane paznokcie są znacznie trwalsze niż ma to miejsce w przypadku malowania zwykłym lakierem. Jednocześnie paznokcie wyglądają naturalnie, a Ty, bez obawy o uszkodzenie czy odpryśnięcie lakieru, spokojnie możesz cieszyć się pięknym wyglądem stóp.

Weź stopy w swoje ręce

Pamiętaj, że o stopy należy dbać z taką samą starannością przez cały rok. Co prawda zdecydowanie częściej latem odsłaniamy nogi, ale to właśnie jesienne czy zimowe obuwie szczególnie sprzyja powstawaniu odcisków czy modzeli. Zadbane stopy to nie tylko piękne paznokcie. Nie zapominaj o pedicure leczniczym, na który powinnaś się zdecydować w sytuacji, kiedy tylko zauważysz na stopach niepokojące zmiany.