Oxybrazja – nieinwazyjne i łagodne oczyszczenie skóry

Oxybrazja to nieinwazyjna metoda złuszczania naskórka na twarzy i z innych miejsc na ciele. Wykorzystuje się w niej tlen i rozproszoną sól fizjologiczną. Zabieg ten nazywany jest również wodną mikrodermabrazją. Peeling ten jest doskonały dla kobiet posiadających cerę wrażliwą i mocno unaczynioną. Przy takiej cerze bardzo ważne jest, by oczyszczanie skóry przebiegało w sposób łagodny i delikatny. Zabieg jest zupełnie bezbolesny, regeneruje i dotlenia naskórek i co istotne – nie występują po nim skutki uboczne w postaci np. zaczerwienienia skóry, podrażnienia czy swędzenia.

Oxybrazja stosowana jest nie tylko na twarzy, ale i na dekolcie, szyi, również na plecach. Dużą zaletą tej metody jest wykonanie oczyszczenia skóry bez specjalnego przygotowania. Można oczyścić naskórek tuż przed nałożeniem makijażu. W tym oxybrazja przewyższa metodę mikrodermabrazji diamentowej. Łatwość i szybkość wykonywania oczyszczenia skóry poprzez mikrodermabrazję tlenowo-wodną jest ceną zaletą tej metody, dosyć popularnej w gabinetach kosmetycznych.

W trakcie peelingu skóra klientki jest bardzo delikatnie traktowana. Specjalista kosmetolog po demakijażu i oczyszczeniu skóry aplikuje na skórę wiązkę tlenu i sól fizjologiczną.

Efektem tego zabiegu jest usunięcie martwego naskórka. Urządzenie służące do przeprowadzenia oxybrazji utrzymywane jest w bliskiej odległości od skóry, ok. 1 cm i znajduje się pod dużym ciśnieniem. Cały  zabieg trwa do godziny.. Optymalny efekt widoczny jest po serii 3-4 zabiegów. Należy je powtarzać systematycznie, np. co miesiąc.