Mydło węglowe - piękna cera bez trądziku - leczenie trądziku

Kosmetyki zawierające w swoim składzie węgiel wkroczyły na rynek już kilka lat temu i wciąż są prawdziwym hitem. Jednym z nich jest czarne mydło, zawierające w swoim składzie aktywny węgiel oraz naturalne tłuszcze roślinne. Pytanie brzmi czy czarny węgiel to tylko moda, czy też mydło węglowe naprawdę radzi sobie z trądzikiem i niedoskonałościami skóry

Czarne mydło i inne czarne kosmetyki zawierają w swoim składzie wspomniany już wyżej węgiel aktywny. Do niedawna substancję tą większość osób kojarzyło jedynie z lekarstwem na problemy żołądkowe. Specjaliści prowadzący badania laboratoryjne dowiedli jednak, że carbon ze względu na swoje właściwości może być stosowany także w kosmetyce.

Mydło z aktywnym węglem wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Łagodzi zmiany zapalne, wchłania toksyny powodując tym samym głębokie oczyszczenie twarzy. Wygładza skórę i poprawia jej wygląd, w tym koloryt. Jest doskonałe do skóry problematycznej, także tej podrażnionej i alergicznej.

Dzięki swoim niezwykłym właściwościom czarne mydło może być bardzo przydatne w walce z trądzikiem i innymi niedoskonałościami pojawiającymi się na cerze. Mydło z aktywnym węglem jest produktem bezpiecznym i można go używać do codziennej pielęgnacji skóry. Już po kilku-kilkunastu dniach można zaobserwować pierwsze efekty jego działania.

Osoby szczególnie wrażliwe powinny jednak zwrócić uwagę czy podczas użycia kosmetyków z węglem aktywnym ich cera nie przesusza się zbyt mocno. Jeśli nastąpił taki efekt, poleca się ich stosowanie z nieco mniejszą częstotliwością – raz na 2-3 dni.