Manicure winylowy – alternatywa dla hybrydowego

W przeciwieństwie do manicure hybrydowego, lakiery winylowe nie wymagają utwardzenia lampą UV. Utrwalają się samoistnie, pod wpływem naturalnego światła. Polecane są szczególnie dla osób, u których zdarza się, że manicure hybrydowy niszczy płytki paznokci.

Manicure winylowy cechuje wysoka trwałość, zbliżona do manicure hybrydowego. Zawiera polimery, które go utwardzają i przedłużają jego trwałość. Może utrzymać się na paznokciach siedem dni lub dłużej. W tym czasie kolor nie traci swojej intensywności, a sam lakier nie kruszy się, nie pęka i nie ściera się. Jednocześnie w tym czasie, sama płytka paznokcia jest chroniona przed zewnętrznymi uszkodzeniami.

Lakier winylowy nakłada się dokładnie tak jak zwykły lakier, na odpowiednio przygotowaną – oczyszczoną i wypolerowaną – płytkę paznokci. Nie wymaga stosowania żadnej bazy ani podkładu. Po nałożeniu pierwszej warstwy lakieru należy odczekać aż wyschnie, a następnie można nałożyć kolejną warstwę (dla uzyskania bardziej wyrazistego koloru). Po wyschnięciu drugiej warstwy lakieru, należy zabezpieczyć tą wierzchnią warstwę poprzez nałożenie na paznokcie utwardzającego top coat. Manicure jest gotowy po około dziesięciu minutach – gdy wyschnie top coat. Cały proces jest więc znacznie krótszy niż manicure hybrydowy, zajmuje mniej czasu.

Proste jest też jego usuwanie. Nie trzeba – jak w przypadku hybrydy – usuwać go w gabinecie kosmetycznym. Wystarczy zmyć go jak tradycyjny lakier do paznokci – wacikiem namoczonym w zmywaczu do paznokci.