Makijaż sylwestrowy

Makijaż sylwestrowy

Szykując się zabawę sylwestrową nie należy zapominać o starannym, perfekcyjnym makijażu. Podpowiadamy dziś, jaki powinien być makijaż na tę jedną, jedyną noc w roku.

Makijaż sylwestrowy zaliczmy do tzw. makijaży okolicznościowych. Sylwester to magiczna noc. Noc, podczas której spędzamy czas głównie na tańcach i zabawie – czasem w wersji eleganckiej, a czasem dość mocno ekstrawaganckiej i szalonej. Dlatego też kreując sylwestrowy makijaż możemy sobie pozwolić na więcej niż w przypadku codziennego make-up. Sylwestrowy makijaż powinien być wyrazisty i pełen blasku. Dominują makijaże z silnie podkreślonym okiem i ustami. Tej nocy dozwolone jest też stosowanie błyszczących elementów makijażu: brokat, srebro i złoto są tutaj jak najbardziej wskazane.

Przygotowując pomysł na makijaż sylwestrowy powinniśmy zwrócić uwagę na dopasowanie go nie tylko do własnej karnacji i kształtu twarzy, ale też do kreacji, którą zamierzamy założyć. Często zdarza się też, że przyjęcia sylwestrowe mają jakiś motyw przewodni – szalone lata ’70, przyjęcie hawajskie czy Dziki Zachód. Wówczas elementy dekoracji, muzyka czy drinki dopasowane są do tego motywu, a zaproszeni goście występują w stosownych kreacjach i makijażu. To z pewnością noc, w którą możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa – także w makijażu.

Jednym z najważniejszych aspektów makijażu sylwestrowego jest jego trwałość. Zabaw sylwestrowa trwa zazwyczaj kilka godzin i kończy się często w godzinach porannych. Jeśli chcemy wyglądać nienagannie przez całą noc, warto zastosować kosmetyki przedłużające trwałość makijażu, takie jak puder czy spray utrwalający.

Podobno jaki Nowy Rok, taki cały rok… Dlatego pamiętajmy, aby makijaż wykonany na tę noc był naprawdę wyjątkowy i przykuwający uwagę.