Karboksyterapia – redukowanie tkanki tłuszczowej cudownym działaniem CO2 

Karboksyterapia to idealna metoda dla wszystkich, którzy chcą się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej. Terapia jest nieinwazyjna i bardzo bezpieczna. Polega na wykorzystaniu dwutlenku węgla do rozbicia komórek tłuszczowych nagromadzonych w różnych miejscach na ciele. Po karboksyterapii zmniejsza się warstwa tłuszczowa i w efekcie sylwetka staje się szczuplejsza. W terapii medycznej z wykorzystaniem zalet dwutlenku węgla podaje się go podskórnie albo środskórnie. Wykorzystuje się do tego celu specjalną aparaturę, pozwalającą kontrolować ilość podawanego CO2. Zależy ona od specyficznej sytuacji pacjenta, jego kondycji zdrowotnej i naturalnych uwarunkowań biologicznych organizmu.

Zaletą karboksyterapii jest bezbolesność. Pacjent odczuwa co najwyżej delikatne rozpieranie podskórne, które jest efektem działania dwutlenku węgla. Proces ten trwa najczęściej do kilku. Wszystko zależy od tego, w którym miejscu cudowny gaz redukuje tkankę tłuszczową. Jeżeli są to pośladki albo uda czy brzuch, terapia trwa dłużej.

Karboksyterapia zaplanowana jest na kilka zabiegów. Ich liczba ustalana jest w gabinecie kosmetycznym. Wszystko zależy od wielkości tkanki tłuszczowej. Im większa, tym więcej zabiegów trzeba przeprowadzić u pacjenta. Działanie dwutlenku węgla na złogi tłuszczu opiera się na wykorzystaniu mechanizmu metabolizmu. CO2 przyśpiesza procesy metaboliczne, spalanie tłuszczu następuje szybciej i bez dodatkowego wysiłku.

To cenna właściwość CO2, z której mogą skorzystać osoby mające przeciwwskazania do większego wysiłku fizycznego. Efekty karboksyterapii są zdumiewające – komórki skóry ulegają odnowie, skóra staje się gładsza, jędrniejsza, a do tego jest doskonale dotleniona. Następuje poprawa krążenia oraz zwiększa się produkcja kolagenu, dzięki któremu skóra wygląda dużo jędrniej I młodziej niż przed zabiegiem.