Karboksyterapia i mezoterapia igłowa w walce z łysieniem

Wiele osób zmaga się z problemem łysienia. Przerzedzone miejsca na włosach wyglądają nieestetycznie, a także powodują dyskomfort osoby, która zmaga się z takim problemem. Obecnie branża kosmetyczna I  fryzjerska posiada nowoczesne technologie i zabiegi, które pomagają walczyć ze zjawiskiem łysienia oraz stymulować cebulki włosów do intensywnego wzrostu.

Karboksyterapia skóry głowy

Karboksyterapia skóry głowy jest innowacyjnym zabiegiem w walce z łysieniem, znaczącym przerzedzeniem pasm oraz nadmiernemu wypadaniu włosów. Zabieg ten opiera się na podaniu za pomocą bardzo cienkiej igły medycznego dwutlenku węgla w skórę głowy. Zaaplikowanie go ma pobudzić stymulację naczyń krwionośnych, a tym samym pobudzić mikrokrążenie skóry głowy. Dzięki zwiększonemu przepływowi krwi mieszki włosowe oraz cebulki włosa zostają odżywione i wzmocnione. Natomiast puste cebulki w przerzedzonych miejscach stymulowane są do ponownego zakorzenienia. Zabieg jest bezpieczny i niezwykle skuteczny w działaniu. Ważne jest przeprowadzenie serii zabiegów, aby efekty były jeszcze bardziej widoczne. Wskazaniem są wszelkie formy utraty włosów, takie jak wypadanie, łysienie androgenowe i hormonalne, a także zniszczone włosy. 

Mezoterapia igłowa w walce z łysieniem

Mezoterapia igłowa skóry głowy polega na wstrzykiwaniu za pomocą kaniuli, czyli cienkiej igiełki specjalistycznych, dedykowanych koktajli odżywczych z różnymi substancjami aktywnymi, w zależności od rodzaju źródła problemu. Metoda jest niezwykle efektywna w leczeniu łysienia o różnym podłożu. Ponadto doskonale odżywia włosy i wyraźnie poprawia ich kondycję. Zalecane jest przeprowadzenie serii zabiegów dla uzyskania lepszych rezultatów. Najlepsze i najszybsze efekty występują po połączeniu karboksterapii z mezoterapią igłową.