Jesień: zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało najbardziej wskazane jesienią

Zmiana aury za oknem powinna być dla nas sygnałem do zmiany kosmetyków, jakich używamy na co dzień oraz zabiegów pielęgnacyjnych, jakie wykonujemy. Inna jest bowiem wilgotność i temperatura powietrza, więc inne stają się potrzeby naszej skóry i cery. Jak troszczyć się o swoje ciało w okresie, miejmy nadzieję, że złotej polskiej jesieni?


Pielęgnacja twarzy

Zdecydowanie należy ograniczyć wykonywanie złuszczających peelingów i stosowanie kosmetyków do mycia twarzy zawierających wszelkiego rodzaju mikroelementy o charakterze ściernym, jak na przykład żele do oczyszczania cery. Warto także zwrócić uwagę na skład kosmetyków, czy nie posiadają w nim alkoholu, który ma właściwości wysuszające.

Nasza cera w okresie jesieni staje się bardziej podatna na utratę wody, dlatego nie możemy dodatkowo osuszać jej stosowanymi preparatami. Zamiast tego, trzeba postawić na dobroczynne nawilżanie.
Jakie przyzwyczajenia, oprócz kosmetyków, powinnyśmy zmienić? Otóż liczbę aplikacji preparatów! Kremy nawilżające powinnyśmy stosować, według potrzeby, nawet kilka razy dziennie. Natomiast, jeśli chodzi o ich skład, powinnyśmy sięgać na półkę po te zawierające zbawienny dla naszej uciemiężonej cery kwas hialuronowy, składniki nawilżające (NMF) oraz koniecznie filtr UV – co prawda słońce nie świeci już tak intensywnie jak latem, jednak nasza skóra, wbrew pozorom, w dalszym ciągu jest narażona na szkodliwe działanie promieniowania.

Ponadto w naszym kremie powinny znaleźć się także ceramidy, które obok kwasu hialuronowego o szerokim działaniu przeciwstarzeniowym, zapobiegają utracie wody. Pamiętajcie, że w okresie jesiennym nawilżać trzeba także cerę tłustą!

Co z makijażem?

No właśnie, jak tu na natłuszczoną kremem cerę nałożyć sobie makijaż? Jest pewien sposób… Zamień tradycyjny podkład na krem wyrównujący koloryt skóry. Ponadto mastki fluid znacznie lepiej zastąpić mniej wysuszającym cerę sypkim pudrem. Jeśli natomiast kremy nawilżające dadzą o sobie znać i na Twojej twarzy pojawi się tak niechciane błyszczenie, tylko się cieszyć!

Krem skutecznie spełnia swoją funkcję, a Ty i tak możesz sobie poradzić z problemem! Zastosuj dyskretne, matujące bibułki. Dzięki temu ukryjesz świecenie się cery, zwłaszcza w newralgicznym miejscu – strefie T, czyli w okolicy czoła nosa i brody – a jednocześnie nie zniweczysz działania kremu nawilżającego. Cóż, w okresie jesieni wymagany jest kompromis pomiędzy makijażem a odpowiednią pielęgnacją.

Zadbaj o ciało!

Już na samą myśl o długiej, gorącej, jesiennej kąpieli człowiek się uśmiecha. Owszem, warto zrezygnować z szybkich, orzeźwiających pryszniców, po których nie zaleca się wychodzenia z domu, bo nietrudno wówczas o przeziębienie, na rzecz kąpieli. Jednak we wszystkim trzeba znać umiar. Zbyt gorąca woda i zbyt długo trwająca kąpiel mogą przynieść odwrotny do zamierzonego efekt i spowodować wysuszenie naszej skóry.

Nikt nie mówi, żeby całkowicie odmawiać sobie tej przyjemności. Warto jednak nie zażywać długotrwałych kąpieli codziennie oraz wybrać do nich odpowiednie kosmetyki. Nasza skóra w okresie jesieni potrzebuje tego samego, co nasza cera, więc wybierzmy nawilżające płyny do kąpieli, najlepiej z olejkami, które pozwolą na dłuższe utrzymanie wody w naszym naskórku.

Ponadto bezwzględnie sięgnijmy po nawilżające balsamy do ciała z witaminami, zwłaszcza A, E i F oraz wspomniany już w przypadku kremów do twarzy kwas hialuronowy.

Jesienią wymieniamy zawartość szafy – zamiast letnich sukienek, zawisną w niej swetry i płaszcze. Taki sam remanent powinnyśmy przeprowadzić w naszej łazience. Zmiana pory roku zmienia jednocześnie pielęgnacyjne potrzeby naszej skóry. Nawilżanie to główny cel , który powinnyśmy obrać w czasie zabiegów w łazience.