Jak zrobić idealne kreski na powiekach?

Malowanie kreski na powiekach na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem łatwym zadaniem. W rzeczywistości jest dość precyzyjne i wymaga odrobiny wprawy. Warto jednak poświęcić czas i potrenować, bo efekt jaki można uzyskać z pewnością jest tego wart.

Klasyczna, precyzyjnie namalowana, subtelna kreska na górnej powiece wygląda bardzo efektownie, a dodatkowo optycznie powiększa oko, podkreśla jego kształt, nadaje mu blasku i elegancji. Sprawia też, że rzęsy wyglądają na bardziej gęste. Nie bez powodu sięgały i wciąż sięgają po nią gwiazdy filmu i muzyki. Nadaje bowiem makijażowi niepowtarzalnego charakteru.

Kreskę wykonuje się konturówką – w kredce lub eyelinerze (najtrwalsze są kosmetyki w żelu). Zacznij od namalowania kreski biegnącej od zewnętrznego kącika oka w kierunku środka powieki. Następnie poprowadź drugą część kreski, wzdłuż linii rzęs, od wewnętrznego kącika oka ku środkowi powieki aż do połączenia z pierwszą kreską. Najtrudniejszą częścią jest namalowanie szpicu nazywanego też trójkątem lub strzałką – ten najlepiej wykonać jak najcieńszym eyelinerem. Na koniec wypełnij powstały kontur czarnym kolorem. Makijaż oka dopełnij pomalowaniem rzęs maskarą i nie zapominaj o odpowiednim wycieniowaniu brwi.

Kreska na oku to najprostszy sposób, by wyglądać stylowo i niezwykle glamour. Pamiętaj jednak, aby zainwestować w dobrej jakości eyeliner, z cienkim pędzelkiem. Dzięki temu kreska będzie trwała i wyraźna przez cały dzień, nie zetrze się, nie skruszy i nie będzie się rozmazywać.