Jak pielęgnować włosy zimą

Zima to ciężki czas dla całego organizmu, skóry, a także włosów. Mróz, zimny wiatr oraz niska wilgotność oraz suche powietrze wewnątrz pomieszczeń wpływają negatywnie na ich kondycję. Jak zatem dbać o włosy zimową porą?

Na początku – najważniejsze… Czapka! Myślenie typu „czapka popsuje moją fryzurę” zastąp myśleniem typu „czapka sprawi, że moje włosy będą zdrowsze i mniej łamliwe”.  Koniecznie zakładaj czapkę wychodząc na zewnątrz – na wiatr i mróz. Pamiętaj też, by ściągać ją wchodząc do ocieplanych pomieszczeń. Dzięki temu zapobiegniesz przegrzaniu skóry głowy. Jeśli Twoje włosy przetłuszczają się podczas noszenia nakryć głowy, zastosuj przed wyjściem suchy szampon. To w połączeniu z noszeniem luźnej czapki powinno rozwiązać problem ich nieświeżego wyglądu.

Nie zapominaj też o właściwej codziennej pielęgnacji włosów. Zimą potrzebują one więcej nawilżenia oraz substancji odżywczych. Zainwestuj w dobraną do Twojego typu włosów odżywczą maskę lub specjalny olejek. Pamiętaj również o nawilżaniu powietrza w pomieszczeniach, w których przebywasz.

Wiele osób zimą skarży się również na puszenie i elektryzowanie włosów. Aby temu zapobiec stosuj kosmetyki zawierające silikon. Używaj też szczotki z naturalnego włosia i nie zapominaj o utrwaleniu fryzury. Lakier lub specjalny spray do włosów puszących się ujarzmią Twoje niesforne kosmyki.

To prawda, że pielęgnacja włosów zimą sprawić może dużo kłopotu, ale nie martw się – dbaj o nie systematycznie i pamiętaj, że z każdym dniem bliżej do wiosny!