Jak pielęgnować ciało latem? Porady kosmetyczne Elegante

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że pory roku wpływają nie tylko na zdrowie i samopoczucie, ale też na wygląd naszej skóry. W upalne, słoneczne dni głównymi problemami z jakimi boryka się skóra są: przesuszenie i szkodliwe działanie promieni UV. Jak zatem pielęgnować ciało latem? O tym poniżej.

 
Po pierwsze, jedną z najważniejszych rzeczy, o których bezwzględnie należy pamiętać jest nawodnienie! Dzięki piciu wody, nawilżamy cały organizm (także skórę) od wewnątrz. Dzięki temu skóra staje się jędrna i sprężysta. Po drugie, warto zadbać o odpowiednią dietę i postawić na produkty bogate w antyoksydanty i witaminy. Czy jest na to okres lepszy niż lato, kiedy to mamy dostęp do świeżych warzyw i owoców? Po trzecie, należy również pamiętać o tym, że promienie słoneczne szkodzą skórze. Nie chodzi jednak o to, by unikać za wszelką cenę słońca, ale by w okresie letnim używać kosmetyków – kremów i balsamów – z filtrami UV. Filtry przeciwsłoneczne chronią bowiem skórę przed przebarwieniami, przedwczesnymi zmarszczkami, a także ograniczają ryzyko wystąpienia nowotworów skóry.

 
Dzięki takim działaniom, skóra z pewnością odwdzięczy się nam promiennym wyglądem. Pamiętajmy również o jej systematycznym oczyszczaniu i regeneracji za pomocą peelingów, jak również o codziennym nawilżaniu balsamem.