Jak dbać o włosy latem? Sprawdź porady ekspertów L'Oreal

Większość osób pamięta o prawidłowej ochronie skóry twarzy i ciała podczas słonecznych dni. Jednak bez względu na to, czy wyjeżdżamy na egzotyczne wakacje czy spędzamy lato w mieście, to koniecznie trzeba też zadbać o włosy. Odpowiednia ochrona przed słońcem pozwoli utrzymać włosy w lepszej kondycji.

Promienie słoneczne, wysokie temperatury, słona woda morska czy chlor z basenu sprawiają, że włosy stają się osłabione i tracą swój piękny wygląd i blask. Lato to taki okres w roku, w którym nasze włosy wymagają szczególnej troski, ochrony i pielęgnacji.  Jak zatem dbać o włosy latem?

Przede wszystkim, pamiętaj o nakryciu głowy. Jest to szczególnie ważne, nie tylko ze względu na włosy, ale także ze względu na ochronę głowy przed przegrzaniem i udarem słonecznym. Stosuj latem kosmetyki z filtrami UV. Nie tylko do ciała. W drogeriach znajdziesz wiele produktów do włosów zawierających filtry ochronne. Spędzając dużo czasu na słońcu, zainwestuj w olejki, maski lub mgiełki z filtrami UV. Pamiętaj też, by po każdym wejściu do słonej lub chlorowanej wody, wypłukać porządnie włosy w zwykłej wodzie. Nie należy również suszyć ich na słońcu – takie działanie, choć przyjemne i dające uczucie chłodu w upalny dzień – wysusza je i niszczy.

Prawidłową pielęgnację warto rozpocząć od mycia szamponem przeznaczonym do włosów narażonych na długotrwałe działanie promieni słonecznym, wody chlorowanej i morskiej. Takiego szamponu można używać również do farbowanych włosów. Następnie koniecznie należy nałożyć maskę, która odżywia, nawilża i wygładza powierzchnię włosa. Na koniec zaleca się nałożenie olejku wygładzającego i regenerującego. To doskonałe zabezpieczenie końcówek.

Coraz więcej producentów oferuje kosmetyki, które można wykorzystać zarówno do włosów jak i do ciała. Dobrym przykładem jest chłodzący spray przeciwsłoneczny, który tworzy warstwę ochronną, wygładza włosy, a równocześnie chroni przed szkodliwym wpływem promieni UV. Wielofunkcyjne rozwiązania to również oszczędność miejsca w bagażu lub damskiej torebce.

Stosując się do tych kilku prostych rad, z pewnością po urlopie wrócisz nie tylko z fantastycznymi wspomnieniami i  opalenizną, ale również ze zdrowymi i pięknie wyglądającymi włosami.