Henna brwi i rzęs – w domu czy u kosmetyczki?

Henna brwi i rzęs – w domu czy u kosmetyczki?

Farbowanie brwi oraz rzęs henną pozwala na efektowne podkreślenie oka i jego okolic. Po hennie, brwi oraz rzęsy stają się bardziej wyraziste, delikatnie przyciemnione i zadbane. Henna tuszuje również brak włosów (lub prześwity) – z tego powodu jest popularna także wśród Pań, które mają ich niewiele.

Sam zabieg jest prosty w wykonaniu i dość krótki – trwa kilkanaście minut. W związku z tym, z łatwością można go przeprowadzić w domu. Decydując się na samodzielne wykonanie henny, zaleca się wcześniejsze wykonanie testu uczuleniowego nakładając odrobinę przygotowanego preparatu na niewidoczną część ciała np. płatek ucha czy zgięcie łokcia. Jeśli w ciągu 24 godzin nie wystąpi reakcja uczuleniowa, można wykonać hennę na docelowym miejscu tj. brwiach i / lub rzęsach.

Jeśli jednak nigdy nie wykonywałaś/eś samodzielnie tego typu zabiegu, zalecamy wizytę w gabinecie kosmetycznym. Przed wykonaniem henny kosmetyczka odtłuści skórę specjalnym preparatem, dzięki czemu barwienie będzie szybsze i bardziej trwałe. Następnie dopasuje kolor henny do koloru Twoich włosów oraz kolorytu skóry, co w efekcie da naturalny wygląd. Dodatkowo, kosmetyczka wyreguluje brwi nadając im optymalny, identyczny kształt. Jeśli po koloryzacji uznasz, że efekt jest zbyt mocny, obsługa profesjonalnego gabinetu kosmetycznego z pewnością rozjaśni zbyt ciemny kolor przy pomocy specjalnego zmywacza lub maski gumowej z alg. Tego samodzielnie w domu nie zrobisz!