Działanie pokrzywy na skórę i włosy. Dlaczego warto się z nią przyjaźnić?

Większość z nas kojarzy pokrzywę jako chwast, którego lepiej nie dotykać, jeśli nie chcemy mieć swędzących bąbli. Warto jednak spojrzeć na nią z innej strony i zobaczyć jej bogate właściwości pielęgnacyjne oraz zdrowotne!

Pokrzywa na włosy 

Stosowanie pokrzywy na włosy przyspiesza ich regenerację, zmniejsza łupież, działa przeciwzapalnie oraz pomaga zmniejszyć przetłuszczanie się. Sprawia, że włosy są odżywione i szybciej rosną. Najlepiej stosować ją w formie szamponu, wcierki bądź płukanki. Warto mieć świadomość, że pokrzywa przyciemnia kolor włosów, dlatego blondynki muszą być ostrożne z jej używaniem. 

Pokrzywa na skórę

Pokrzywa ma także zbawienne działanie na skórę. Pomaga w pozbyciu się zaskórników oraz trądziku, a to dzięki działaniu substancji bakteriobójczych. Pomaga także w leczeniu drobnych ranek i wyprysków. Do tego oczyszcza skórę twarzy i reguluje wydzielanie sebum. Jest szczególnie polecana dla cery tłustej . Najlepiej sprawdzą się kremy i toniki z tą rośliną. 

Jak widać, pokrzywa ma wiele zalet, a jej używanie pomoże skórze wyglądać ładniej. Jeśli chcemy zadziałać całościowo, warto pić napar z pokrzywy, który nie tylko wzmocni włosy, cerę i paznokcie, ale także zadziała zbawiennie na cały organizm.