Domowe sposoby na usuwanie blizn

Trądzik… To ten rodzaj chorób skóry, który pozbawia nas pewności siebie. Mamy poczucie, że jesteśmy gorsi od innych, źle się czujemy w towarzyskie innych, szczególnie tych, którym obce są problemy skórne. Trądzik nie tylko jest ciężki w leczeniu, ale jeśli już zdecydujemy się na leczenie – okazuje się ono drogie… Zwykle też jeden zabieg nie uczyni cudów, będziemy musieli skorzystać z serii zabiegów. Najważniejsza jest szybka reakcja, ponieważ z upływem czasu blizny mogą okazać się trudne do usunięcia.

Przyczyn powstawania blizn jest wiele, ale do najczęstszych należą zaburzenia hormonalne, nadczynność tarczycy i choroby wątroby. Zanim jednak zdecydujemy się na wizytę u salonie urody – możemy wypróbować domowe sposoby na blizny po trądziku, ale nie mogą być to blizny starcze, bo z nimi domowe sposoby sobie nie poradzą.

Oczywiście, pierwszym skutecznym i tanim sposobem walki z bliznami jest cytryna. To właśnie sok z cytryny słynie z właściwości rozjaśniających. Tonik jest łatwy w przygotowaniu i dobrze się sprawdzi w walce z mniejszymi niedoskonałościami. Innym, nieco mniej znanym sposobem jest olej lniany, który jest bogaty w witaminę E. Olej lniany zwiększa również przepływ krwi i poprawia krążenie.

Bez recepty kupimy również czystą Witaminę E, którą jednak poleca się stosować na noc, ze względu na to, że jest tłusta. Poza tym skóra w nocy jest bardziej chłonna. I podobnie jak olej lniany – pobudzi przepływ krwi, krążenie, a nowe komórki skóry pobudzi do szybszego wzrostu.

Jest jeszcze jeden wybielacz – rumianek, który pewnie bardziej – przez wzgląd na właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne kojarzy nam się z bólami menstruacyjnymi, ale okazuje się skuteczny w wybielaniu piegów i plam starczych. Łatwy w przygotowaniu jest również napar z rumianku, do którego przygotowania będziemy potrzebowali dla jednej torebki 1 szklanki wody. Do naparu dodajemy kilka kropel soku z cytryny i przemywamy skórę dwa razy dziennie. W efekcie rozjaśnia ciemne plamki.

Pamiętajmy też o odpowiedniej diecie – najlepiej bez słodyczy i jedzenia typu fast – food, za to z większą ilością owoców i warzyw. Do tego oczywiście dobre nawadnianie organizmu. Jeśli domowe sposoby zawiodą w walce o piękną cerę, nie czekajmy zbyt długo i umówmy się na wizytę w salonie urody. Im mniejsze blizny – tym lepiej będzie je usunąć.