Domowe sposoby na przesuszoną skórę dłoni

Sucha skóra na dłoniach to problem, który daje o sobie znać głównie w okresie jesienno-zimowym. Gdy temperatura spada, robi się zimno, wiele osób skarży się suchość skóry dłoni. W obecnych pandemicznych czasach częsta dezynfekcja rąk również bardzo wysusza skórę.

Powstają pęknięcia, drobne ranki, które wywołują efekt swędzenia prowadzący w efekcie do infekcji. Utrzymanie skóry we właściwym stanie nawilżenia wymaga przede wszystkim stosowania dobrych kremów do rąk. W okresie zimowym najlepiej używać kremów tłustych, a mniej tłuste, nawilżające stosować na wiosnę i w lecie. Sprawdzonym sposobem jest używanie rękawiczek regeneracyjnych, które skutecznie chronią skórę i zapewniają dłoniom odpowiednią ochronę.

Dobrym nawykiem jest również pokrywanie dłoni tuż po umyciu warstwą kremu, który zwilży skórę i uzupełni w niej hydrolipidy. Podczas porządków domowych i zmywania naczyń wskazane jest używanie rękawiczek ochronnych, które zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi skóry dłoni z drażniącymi detergentami. Najlepsze są delikatne kosmetyki pielęgnacyjne, które natłuszczają skórę.

Wyrobienie w sobie nawyku nawilżania skóry bezpośrednio po wymyciu rąk, to skuteczny sposób na dostarczenie skórze odpowiedniego nawilżenia. Należy pamiętać o tym, aby nie myć rąk w zbyt gorącej wodzie, szczególnie gdy wracamy z zimowego spaceru, a temperatura na zewnątrz jest ujemna. Podczas zimy należy używać rękawiczek i stosować kremy z filtrem SPF.

Warto również wyrobić w sobie nawyk codziennego stosowania serum na dłonie tuż przed snem. Pozwoli to na regenerację i odbudowę tkanki łącznej na naszych dłoniach. Jeżeli domowe sposoby nawilżania skóry nie przynoszą pożądanych rezultatów, należy wybrać się do salonu kosmetycznego i zasięgnąć fachowej porady.