Co zrobić, aby mimo noszenia maseczki zachować zdrową, promienną cerę i nawilżone usta?

W dobie pandemii maseczka stała się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Niestety z powodu jej noszenia cierpią nasza cera i usta. Odpowiada za to utrudniany przez nią przepływ powietrza, który sprawia, że skóra twarzy staje się słabo dotleniona i dodatkowo zbiera się na niej wilgoć. Pory otwierają się, a cera rozpoczyna nadmierną produkcję sebum, co grozi powstaniem trądziku. Wzrasta też ryzyko powstania opryszczki.

 Jak pielęgnować cerę pod maską?

Dobrze jest zrezygnować z podkładu, pudru i szminki lub postawić na delikatny, pozwalający skórze oddychać makijaż. Należy też wzmocnić jej barierę ochronną poprzez stosowanie kosmetyków do skóry podrażnionej i nadwyrężonej. Warto też na czas trwania pandemii odstawić kosmetyki oraz zabiegi mające inwazyjny wpływ na cerę. 

Niezwykle istotne jest oczyszczanie twarzy po każdym dłuższym noszeniu maseczki oraz stosowane kremów ochronnych, które utworzą film zabezpieczający przed otarciami i podrażnieniami. Pamiętajmy także o częstej zmianie maseczek jednorazowych oraz codziennym praniu bawełnianych.