Manicure Warszawa

Manicure to zabieg kosmetyczno-pielęgnacyjny, któremu poddawane są paznokcie u rąk. Polega na wycięciu skórek, wyrównaniu długości, kształtu oraz wygładzeniu faktury paznokci, a także pokryciu płytki lakierem w końcowej fazie zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Prawidłowo wykonany manicure to szereg następujących po sobie czynności. Zabieg rozpoczyna się od zmycia pozostałości lakieru oraz ich skrócenia za pomocą nożyczek w sytuacji, gdy paznokcie są za długie. Następnie dokonuje się opiłowania w celu nadania im odpowiedniego kształtu – owalnego lub kwadratowego. Następnym krokiem jest zmiękczenie naskórka w kąpieli mydlanej przy zastosowaniu odpowiednich preparatów zmiękczających. Po osuszeniu dłoni ręcznikiem zostaje nałożony preparat do zmiękczania skórek okalających płytkę paznokcia, które następnie podważa się za pomocą drewnianego patyczka kosmetycznego do manicure, co ma a celu łatwiejsze usunięcie naskórka za pomocą specjalnych cążków. Kolejny etap klasycznego manicure to polerowanie płytki paznokci odpowiednio powierzchnią wyrównującą, wygładzającą oraz nabłyszczającą. Tak przygotowane paznokcie mogą być poddane malowaniu i zdobieniu.

Rodzaje manicure

Manicure klasyczny –

to podstawowy zabieg kosmetyczny. Po wykonaniu wyżej opisanych czynności, paznokcie pokrywa się dwukrotnie warstwą lakieru oraz utwardzaczem. Zabieg kończy się naniesieniem specjalnej oliwki wysuszającej.

Manicure japoński –

jest zabiegiem wzmacniającym i regenerującym przeznaczonym dla osób o paznokciach słabych ze skłonnością do łamania i rozdwajania się. Zabieg polega na wcieraniu w płytkę paznokcia naturalnej substancji bogatej między innymi w tzw. witaminy młodości A i E, keratynę oraz krzemionkę z morza japońskiego. Ten rodzaj manicure kończy się nałożeniem specjalnego pudru.

Manicure francuski –

popularny french przypomina klasyczny manicure, z tą różnicą, że zamiast jednolitego koloru na całej płytce, końcówki paznokci malowane są na biało, zaś pozostała część płytki pokrywana jest lakierem jasnoróżowym lub beżowym.

Manicure hybrydowy –

również przypomina manicure klasyczny, jednak tutaj różnicę stanowi większa trwałość efektu, który zapewnia utwardzenie specjalnego lakieru za pomocą lampy UV.

Przedłużanie paznokci

Zabieg jest skierowany do osób, które pragną cieszyć się pięknymi, długimi i przede wszystkim naturalnie wyglądającymi paznokciami. W zależności od indywidualnych cech płytki paznokcia, stosuje się przedłużanie żelem lub akrylem – substancje te są utwardzane za pomocą promieni UV, więc w obu przypadkach zabieg wygląda podobnie i polega na umieszczeniu szablonu pod płytką paznokcia, a następnie na przedłużeniu masą odpowiednio żelową lub akrylową.

Zalety

Niewątpliwą zaletą manicure jest profesjonalny wygląd paznokci, którego nie da się osiągnąć domowymi sposobami. Ponadto, w przypadku hybrydowego zdobienia paznokci czy też akrylowego i żelowego przedłużania, mamy do czynienia z długotrwałym efektem. Lakier jest odporny na zmywanie i odpryskiwanie, nie jest konieczne nanoszenie poprawek już następnego dnia, jak ma to często miejsce w przypadku domowej stylizacji paznokci. Na zabieg decydują się klientki, którym zależy na pięknych i mocnych paznokciach każdego dnia.

Nasza oferta

Naszym klientom proponujemy manicure klasyczny, french manicure, manicure japoński oraz hybrydowy. W swojej ofercie posiadamy także profesjonalne przedłużanie paznokci metodą żelową i akrylową.

 

Brak komentarzy

Skomentuj!