Karboksyterapia – terapia dwutlenkiem węgla – „cudownym gazem”

Polecany Salon Urody Elegante zaprasza na Karboksyterapię w Warszawie:

 

Jest to absolutny przełom w medycynie estetycznej. Karboksyterapia jest najefektywniejszą terapią o wielokierunkowym działaniu. Zabieg polega na iniekcji czystego, medycznego CO2 wewnątrz skóry przy użyciu profesjonalnej aparatury.

karboksyterapia Warszawa

Metoda ta przynosi rewelacyjne efekty, regenerując skórę od wewnątrz, gdzie nie są w stanie dotrzeć kosmetyki. Jest to klinicznie sprawdzona, mało inwazyjna metoda, która doskonale sobie radzi z:

 • redukcją zmarszczek,
 • rewitalizacją skóry, przywróceniem elastyczności i jędrności skóry twarzy oraz ciała
 • zwiotczeniem skóry związanym z wiekiem
 • zwiotczeniem skóry oraz tkanki podskórnej po porodzie
 • zwiększeniem grubości oraz gęstości skóry
 • redukcją cieni i worków pod oczami
 • redukcją cellulitu
 • likwidacją rozstępów
 • minimalizowaniem blizn
 • redukcją podwójnego podbródka
 • lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej (alternatywa dla liposukcji)
 • łysieniem, wypadaniem włosów – regeneracja cebulek włosowych, jak również zapobieganie ich dalszej utracie

Uwaga – jeśli wolisz inną, nieinwazyjną metodę sprawdź również zabieg usuwania cellulitu, redukcji zmarszczek, rewitalizacji skóry czy usuwania tkanki tłuszczowej – MedShape.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Zabieg polega na podskórnym, bardzo precyzyjnym wstrzykiwaniu odpowiednich dawek czystego, medycznego CO2 za pomocą specjalnego urządzenia przy użyciu niewielkiej, bardzo cienkiej igły. Dwutlenek węgla przenika bezpośrednio do okolicznych tkanek, m.in. tkanki tłuszczowej czy mięśni, wywołując silne rozszerzenie naczyń krwionośnych, jak również powstawanie nowych naczyń włosowatych. Następuje zwiększenie przepływu tlenu, krwi oraz składników odżywczych do obszaru, który poddawany jest leczeniu. Pod skórą zachodzi proces stymulacji kolagenu i elastyny, regeneracja i odżywienie komórek oraz poprawa mikrokrążenia.

Podczas zabiegu karboksyterapii możliwe jest odczuwanie pewnego lekkiego dyskomfortu związanego z wprowadzeniem gazu, jednakże ustępuje on po 3 minutach. Dzięki specjalnym ustawieniom zabiegowym oraz podgrzewanemu gazowi, iniekcja dwutlenku węgla jest praktycznie bezbolesna. Stosując pneumatyczny pistolet zabieg staje się szybki i łatwy. Obszar poddany terapii może być lekko uwypuklony. Objaw ten bardzo szybko znika. Uczucie dyskomfortu podczas zabiegu odczuwane jest indywidualnie, aczkolwiek dla większości pacjentów karboksyterapia jest mało bolesna, a zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Dual MC2 Carboxythearpy został wyróżniony laurem kosmetologii 2015r. Zapewnia pełne bezpieczeństwo oraz kontrolę zabiegu dzięki ściśle określonym dawkom CO2 przy każdej iniekcji.

Zastosowanie karboksyterapii:

 • okolice oczu – kurze łapki, redukcja cieni pod oczami, redukcja zmarszczek, przepukliny tłuszczowe pod dolną powieką i pogrubienie naskórka
 • twarz, szyja, dekolt – redukcja zmarszczek (pobudzenie procesu syntezy kolagenu, regeneracji skóry oraz mikrokrążenia)
 • podbródek – redukcja tkanki tłuszczowej oraz pobudzenie procesu syntezy kolagenu
 • dłonie – poprawa kolorytu i regeneracja skóry
 • owłosiona skóra głowy – zapobieganie wypadaniu włosów oraz wzmocnienie ich cebulek
 • brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki – redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu
 • blizny i rozstępy- redukcja widoczności defektów oraz regeneracja tkanek

Badania naukowe dt. Karboksyterapii:

Przeprowadzone badania kliniczne dowodzą, że iniekcje CO2 urządzeniem CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2, w znacznym stopniu wpływają na wzmożenie procesów naprawczych poprzez wytworzenie zupełnie nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja), jak również poprzez rozszerzenie istniejących (rewaskularyzacja) oraz aktywację komórek tłuszczowych (adipocytów) w celu uaktywnienia procesów lipolizy.

Skuteczność redukcji cellulitu sięga nawet 89%, a tkanki tłuszczowej 41%. Poprzez stymulację tworzenia naczyń krwionośnych i aktywację procesów naprawczych redukcja rozstępów i blizn osiąga nawet 76%. W miejscu poddawanym zabiegowi dochodzi również do znacznego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny (ok 40%), co łącznie ze zwiększeniem dopływu tlenu i substancji odżywczych oraz aktywacją przepływu naczyniowego prowadzi do regeneracji skóry i redukcji zmarszczek.

Według badań, rozwiązania zastosowanie w urządzeniu CARBOXYTHERAPYTM DUAL MC2 służącym do wykonywania zabiegu Karboksyterapii wykazują także bardzo wysoką skuteczność w walce z wypadaniem włosów oraz niwelowaniem cieni pod oczami.

CELLULIT – REDUKCJA DO 89% ROZSTĘPY / BLIZNY – REDUKCJA DO 97%
 karboksyterapia_efekty_8  karboksyterapia_efekty_5
Karboksyterapia wykorzystuje jedną z najbardziej kompleksowych i skutecznych metod likwidacji cellulitu w wszystkich jego stadiach (I – IV). Osiągane efekty są naprawdę spektakularne.

Iniekcja medycznego dwutlenku węgla w głąb skóry prowadzi do uszkodzenia adipocytów oraz wzrostu lipolizy. Dochodzi wówczas do rozluźnienia struktury zwłóknień, usprawnienia przepływów limfatycznych i zwiększenia przepływów kapilarnych.

Urządzenie do Karboksyterapii pozwala na bardzo precyzyjne wykonanie zabiegu na obszar objęty rozstępem lub blizną. Wyraźnie zmniejszenie rozstępów i blizn już po 3 zabiegach.

Poprzez śródskórne podanie dużego przepływu dwutlenku węgla, dochodzi do odbudowy tkanki bliznowatej (rozstępy i blizny). Zaczyna się proces naprawczy, który w wielu przypadkach całkowicie likwiduje zmiany.


ZMARSZCZKI – REDUKCJA O 56% TKANKA TŁUSZCZOWA – REDUKCJA DO 67%
 karboksyterapia_efekty_3  karboksyterapia_efekty_4
Karboksyterapia pozwala na manualne lub automatyczne przeprowadzenie zabiegu na wybrane obszary. Dochodzi wówczas do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny o ok 40%.

Znaczny wzrost CO2 powoduje przebudowę tkanek oraz wzrost dostarczania składników odżywczych i natlenienia. Fibroblasty gwałtownie zaczynają wytwarzanie nowych włókien kolagenu i elastyny. Skóra staje się jędrniejsza.

Karboksyterapia rewelacyjnie sprawdza się w lokalnie odłożonej tkance tłuszczowej, jak również na większych obszarach. Skuteczność ułatwiają dostosowane indywidualnie programy zabiegowe.

Ściany adipocytów zostają osłabione poprzez uraz ciśnieniowy. W tkance tłuszczowej dochodzi do wzrostu lipolizy oraz zwiększenia przepływów kapilarnych, w wyniku czego następuje zmniejszenie grubości tkanki tłuszczowej.


WYPADANIE WŁOSÓW – REDUKCJA DO 77% CIENIE POD OCZAMI – REDUKCJA DO 90%
 karboksyterapia_efekty_7  karboksyterapia_efekty_6
Karboksyterapia umożliwia jednoczesne podanie CO2 i osocza bogatopłytkowego, co zwiększa skuteczność zabiegów nawet o 30%.

Naczynia zostają miejscowo rozszerzone, powstają zupełnie nowe kapilary, jak również zwiększa się odżywienie tkanek. Prowadzi to do wzrostu macierzy i aktywowania mieszków włosowych. Już po 10 zabiegach następuje wyraźne zagęszczenie włosów.

Zabiegi Karboksyterapii są jedną z nielicznych metod niwelowania cieni pod oczami. Przeprowadzone badania naukowe potwierdzają wysoką skuteczność zabiegu już po 5 zabiegach.

W efekcie aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF wytwarzają się sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki którym mikrokrążenie zostaje przywrócone. Zostaje zwiększony przepływ tkankowy, a cienie pod oczami ulegają redukcji.


TELEANGIEKTAZJE – REDUKCJA DO 44% ŁUSZCZYCA – REDUKCJA DO 55%
 karboksyterapia_efekty_2  karboksyterapia_efekty_1
Karboksyterapia w dużym stopniu zwiększa sprawności naczyń krwionośnych. Znaczącą poprawę można zaobserwować już po 5 zabiegach.

Poprzez aktywację czynników pobudzających rozwój naczyń krwionośnych wytworzone zostają nowe kapilary i następuje poprawa funkcjonowania istniejących już naczyń. Widoczne na skórze zmiany naczyniowe ulegają stopniowemu zmniejszeniu.

Karboksyterapia umożliwia podanie odpowiedniej ilości podgrzanego medycznego dwutlenku węgla na ściśle określoną głębokość, dzięki czemu zapewnione jest wysokie bezpieczeństwo oraz komfort pacjenta.

W skórze łuszczycowej dochodzi do zmiany w dostarczaniu wapnia, a podany dwutlenek węgla poprzez aktywność cAMP i cGMP reguluje gospodarkę wapniową. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia odżywienia i natlenienia otaczających tkanek.

Przeciwwskazania do zabiegów karboksyterapii:

 • ciąża,
 • nowotwory,
 • hemofilia
 • anemia zaawansowana,
 • jaskra
 • niewydolność nerek,
 • ciężkie choroby płuc,
 • trądzik różowaty,
 • zaćma,
 • zapalenie żył,
 • stosowanie leków przeciwzapalnych,
 • epilepsja
 • poikilotermia (czerwonobrązowa skóra szyi),
 • stosowanie antykoagulantów,
 • nieustabilizowane ciśnienie krwi,

 

Czego unikać?

Sprawdź czy sprzęt, którym wykonuje się te zabiegi to CARBOXYTHERAPY Dual MC2 – najlepszy dostępny sprzęt na rynku do karboksyterapii. Unikaj zabiegów wykonywanych tanim, amatorskim sprzętem wykorzystującym naboje z niemedycznym CO2 bez podgrzewania.

Unikaj tanich ofert z tzw. zakupów grupowych – są to niepełnowartościowe, szybkie zabiegi obliczone na ilość a nigdy jakość. Natomiast oferowany przez nas zabieg to profesjonalna, precyzyjna i czasochłonna procedura wynagradzana najlepszym możliwym do uzyskania efektem. W czasie naszej praktyki kosmetycznej spotkałyśmy się już z wieloma przypadkami ekstremalnie niezadowolonych z kosmetycznych zakupów grupowych Klientek. Za niską ceną stoi wyjątkowo słabej jakości, chińskiej produkcji sprzęt kosmetyczny i mierne lub żadne efekty zabiegu.

 

Cennik zabiegu Karboksyterapia:

 

Cennik – ceny zabiegu Karboksyterapia – Warszawa Centrum – Ochota – Wola – Bemowo, ul. Ordona 12A:

 

Cennik karboksyterapia
Pierwszy testowy zabieg zanim zdecydujesz się na pełną serię możesz wykonać w naszym salonie z rabatem 25%
Twarz 250 zł seria 5 zabiegów 1050 zł seria 10 zabiegów 2000 zł
Twarz / szyja 300 zł seria 5 zabiegów 1250 zł seria 10 zabiegów 2400 zł
Twarz / szyja /dekolt 350 zł seria 5 zabiegów 1450 zł seria 10 zabiegów 2800 zł
Oczy (powieka górna i dolna) 200 zł seria 5 zabiegów 850 zł seria 10 zabiegów 1600 zł
Cienie i sińce pod oczami 150 zł seria 5 zabiegów 650 zł seria 10 zabiegów 1200 zł
Opadające powieki (powieka górna) 150 zł seria 5 zabiegów 650 zł seria 10 zabiegów 1200 zł
Bruzdy nosowo-wargowe 150 zł seria 5 zabiegów 650 zł seria 10 zabiegów 1200 zł
Zmarszczki czoła 150 zł seria 5 zabiegów 650 zł seria 10 zabiegów 1200 zł
Podbródek 150 zł seria 5 zabiegów 650 zł seria 10 zabiegów 1200 zł
Dłonie 200 zł seria 5 zabiegów 850 zł seria 10 zabiegów 1600 zł
Kolana 150 zł seria 5 zabiegów 650 zł seria 10 zabiegów 1200 zł
Ramiona 200 zł seria 5 zabiegów 850 zł seria 10 zabiegów 1600 zł
Skóra głowy 200 zł seria 5 zabiegów 850 zł seria 10 zabiegów 1600 zł
Rozstępy/blizny 100- 200 zł seria 5 zabiegów 430 – 850 zł seria 10 zabiegów 800 -1600 zł
Cennik karboksyterapia: Redukcja cellulitu – lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej:
Brzuch 200 zł seria 5 zabiegów 850 zł seria 10 zabiegów 1600 zł
Boczki 200 zł seria 5 zabiegów 850 zł seria 10 zabiegów 1600 zł
Pośladki 200 zł seria 5 zabiegów 850 zł seria 10 zabiegów 1600 zł
Uda 250 zł seria 5 zabiegów 1050 zł seria 10 zabiegów 2000 zł
Łydki 200 zł seria 5 zabiegów 850 zł seria 10 zabiegów 1600 zł
Uda i łydki 400 zł seria 5 zabiegów 1650 zł seria 10 zabiegów 3200 zł
Brzuch i boczki 300 zł seria 5 zabiegów 1250 zł seria 10 zabiegów 2400 zł
Brzuch i pośladki 350 zł seria 5 zabiegów 1450 zł seria 10 zabiegów 2800 zł
Pośladki i uda 400 zł seria 5 zabiegów 1650 zł seria 10 zabiegów 3200 zł
Brzuch / boczki i pośladki 500 zł seria 5 zabiegów 2050 zł seria 10 zabiegów 4000 zł
Brzuch / boczki / pośladki i uda 700 zł seria 5 zabiegów 2850 zł seria 10 zabiegów 5600 zł

 

Lokalizacja salonu urody Elegante:

 


Wyświetl większą mapę


logo_elegante_250_250

Zadzwoń i umów się na zabieg teraz: tel. 22 211 32 68 !

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 8:00-16:00
niedziela: nieczynne