Depilacja woskiem Warszawa

Depilacja woskiem jest jednym ze sposobów usuwania niechcianego owłosienia z poszczególnych partii ciała. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody golenia, depilacja woskiem usuwa włosy wraz z cebulkami, pozostawiając ciało gładkie na dłużej. Owłosienie w miejscach, które mają zostać poddane depilacji musi osiągnąć odpowiednią długość (nie może być ani za długi, ani za krótkie). Włoski optymalnie powinny urosnąć do min. 5mm na nogach i rękach, natomiast pod pachami i w okolicach bikini powinny być nawet dwukrotnie dłuższe. Krótsze mogę być na twarzy – ok. 3mm.

 Na czym polega?

Wosk – w zależności od rodzaju, znajdujący się w puszce lub specjalnym wkładzie – zostaje umieszczony w odpowiednim podgrzewaczu i doprowadzony do płynnej konsystencji. Jego temperatura wynosi poniżej 40 stopni Celsjusza. Następnie wosk zostaje rozprowadzony z włosem na określonej partii ciała – za pomocą drewnianej szpatułki lub rolką umocowaną przy wkładzie do specjalnego rodzaju podgrzewacza. Następnie w miejscu rozprowadzenia wosku zostaje przyklejony pasek z tkaniny. Po dociśnięciu i wygładzeniu, gwałtownym szarpnięciem pod włos, usunięte zostaje niechciane owłosienie. By zmniejszyć dyskomfort i odczucie bólu, równocześnie z odrywaniem paska skórę w depilowanym miejscu należy lekko naciągnąć. Czynności te powtarza się aż do momentu osiągnięcia gładkości ciała. Po zabiegu depilowane miejsce należy posmarować oliwką, która pozwoli usunąć resztki wosku, a następnie krem łagodzącym powstałe podrażnienia.

Do kogo jest skierowany?

Zabieg depilacji woskiem skierowany jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, którym zależy na długotrwałym efekcie gładkiej skóry. Włosy, w zależności od indywidualnych predyspozycji, odrastają po ok. 3-4 tygodniach i wówczas zabieg trzeba powtórzyć. Wskazaniem do wykonania opisywanego rodzaju depilacji jest każdy rodzaj owłosienia, jednak szczególnie zaleca się jego przeprowadzenie w przypadku gęstych, grubych i ciemnych włosów. Depilacja woskiem osłabia cebulki włosów, więc z każdym kolejnym zabiegiem odrastają słabsze i jaśniejsze – przeciwnie do efektów, jaki przynosi zwykłe golenie.

 Zalety zabiegu

Główną i największą zaletą zabiegu jest komfort, jaki zapewniają długotrwałe efekty. W przypadku zwykłego golenia, włoski odrastają już następnego dnia. Depilacja woskiem zapewnia gładkość skóry do nawet kliku tygodni. Ponadto odrastające włoski są delikatniejsze i słabsze, a skóra tuż po depilacji idealnie miękka i gładka.

Nasza oferta

W naszym salonie świadczymy usługi depilacji woskiem takich partii ciała, jak: ręce, nogi, łydki, uda, bikini, pachy, a także obszar twarzy: wąsik, broda, regulacja brwi.

Brak komentarzy

Skomentuj!