Experci Salonu Elegante w TV Republika – Sylwestrowe trendy fryzjerskie w roku 2017

W Sylwestra wystąpiliśmy w TV Republika. Nasza fryzjerka Angelika opowiadała o stylowym, sylwestrowym look’u, trenach w stylizacji oraz fryzurach najmodniejszych w sezonie jesień/zima 2016/2017.

W noc Sylwestrową jak również podczas karnawału królują zdecydowanie artystyczne niełady: fale, luźne loki, luźne, rozciągnięte  warkocze w stylu holenderskim, jak również fryzury na kształt irokeza z zaczesanym bokiem oraz uniesioną górą. Ważne jest zachowanie balansu pomiędzy strojem, a fryzurą. Jeżeli sukienka jest „wystrzałowa” staramy się, aby fryzura była już delikatniejsza. Jeżeli postawimy na dużą objętość włosów czy podkreślone upięcie proponujemy, aby strój był stonowany. Jeżeli kreacja jest zabudowana, możemy postawić na upięcie włosów do góry i odsłonięcie szyi. Natomiast przy mocno wyciętej sukience idealne będą włosy rozpuszczone.

Nie zawsze mamy czas, ochotę i pieniądze na wizytę w salonie fryzjerskim tuż przed uroczystością. Na szczęście w trendach zima/wiosna modne jest tak naprawdę wszystko. Zarówno koloryzacje, jak i długości włosów. Staramy się dobierać fryzurę odpowiednią do naszej twarzy, naszego stylu. Samodzielne wykonanie artystycznego nieładu przy użyciu znowu królującej karbownicy bądź prostownicy do włosów zajmie nam 10-15 min. Polega to na odwijaniu pasm włosów na zewnętrzną stronę. Odsłaniamy wtedy twarz.

Fragment programu TV Republika:

Do stylizacji krótkich włosów przyda nam się pianka unosząca od nasady, puder teksturujący oraz spray na objętość oraz lakier do włosów bądź pasty na wykończenie fryzury. Aby odbić włosy od głowy możemy je pokarbować u nasady.

Natomiast jeżeli mamy włosy długie i zależy nam na ich objętości przydadzą nam się karbownica, pudry teksturujące, a przy upięciach czy dobieranych warkoczach istotną rolę odgrywa rozciąganie pasm. Modne jest zaplatanie warkoczy z boku tuż przy skórze, a nawet w miejscu przedziałka. Są to fryzury absolutnie dla każdej kobiety. Dodają dziewczęcości, młodości, świeżego akcentu. Wciąż modne są stylizacje z użyciem koków. Jedną z najczęściej proponowanych to upięcie górnej partii włosów w koczek, natomiast pozostałe włosy puszczone są luźno, z delikatną falą. Taka fryzura wydłuża twarz, jest idealna dla osób, które mają okrągłe rysy twarzy. Dla wielbicielek błyskotek, brokatu, w tym sezonie upięcia możemy delikatnie wykańczać posypując je błyszczącym pyłkiem. Idealnym miejscem jest np. przedziałek. Innym rozwiązaniem jest dodanie do włosów akcentu z cyrkonii.

W 2017 roku w koloryzacji modny będzie jasny blond wpadający delikatnie w odcień różu, bądź  szarości, czekoladowe, głębokie brązy z odcieniem fioletu czy czerwieni. odchodzi się już od koloryzacji ombre, natomiast dużym uznaniem cieszy się sombre. Przy farbowaniu metodą ombre rozjaśniany był dość mocno cały dół, natomiast przy sombre zostawia się trochę więcej ciemnego, naturalnego koloru, a blond na dole nie jest już tak intensywny.